Ocena kierowcy - Mercedes Viano Van

Krzysztof Komorowski, 10 lat temu
Silnik 3.0 CDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Viano Van 3.0 CDI 204KM 150kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest naprawdę dobry, dynamiczny. I pozwala odjechać wielu w starych \"betach|.
Karoseria : korozja tylnej klapy
Inne : uszkodzona chłodnica klimatyzacji przez wentylator
Miałem 2 Viano. Polecam z silnikiem 3.0 CGI. Teraz ma 214 KM. Gdyby był z napędem na 4 koła, ale z silnikiem 3.0 CDI - kupiłbym kolejny.
Bardzo dobry, dynamiczny silnik, dość cichy ( szczególnie w porównaniu do 2.2 CDI. Dość oszczędny, ale ja rzadko schodzę poniżej 9.8 l/100 km.
Pracuje bez zarzutu, ale brakuje co najmniej 2 biegów. Jak się pojeździ DSG, to widać różnicę.
Szczególnie na autostradę. Gorzej spisuje się w zimie, mimo bardzo dobrych opon. Jednak napęd na tył ma wady. Moja rada to 100 kg balastu do bagażnika. Nie da się wyjechać z piasku i śniegu, jak załącza się ASR. Nie można go wyłączyć
Nieco ograniczona na boki, skos do przodu.
Duże, ciężkie fotele, trudne do przestawiania i wyjmowania. Stolik może być. Mało skrytek.
Niestety w zimie często parują szyby, mimo klimatyzacji. Wymaga dodatkowego wentylowania poza funkcją \"auto\".
Bez zarzutu, wygodny, przestronny. Fotele regulowane, tylne (2 i 3 rząd) przesuwane, składane i odchylane.
W porównaniu do 2.2 CDI to super, ale do \"beznyniaka\" już gorzej. Można rozmawiać i słuchać muzyki do 150 km/h. Wiele zależy od opon, rodzaju nawierzchni i wiatru.
Zużycie paliwa zależy od stylu jazdy. U mnie średnio około 11 l / 100 km. Miasto 13.5 -14, trasa około 10 l / 100 km. Przeglądy do przyjęcia. Naprawy w średniej europejskiej. Niestety w obydwu Viano wymieniałem tylną klapę, bo zardzewiała. Na szczęście w ramach gwarancji.
Dla mnie do przyjęcia. Byłoby lepie, gdyby poprawiono jakość plastików i wykończenie foteli dla pasażerów.
W pierwszym 2.2 CDI Ambiente naprawa foteli pasażerów, wymiana uchwytu na napoję. W drugim 3.0 CDI AMBIENTE wymiana tylnej klapy, naprawa przedniego zderzaka po zaczepieniu o krawężnik (nisko zawieszona dolna listwa). Generalnie rzadko w serwisie.
W pierwszym 2.2 CDI Ambiente wyrwana rura od turbosprężarki, wymiana tylnej klapy. W drugim 3.0 CDI AMBIENTE wymiana tylnej klapy, naprawa klimatyzacji, wymiana chłodnicy od klimatyzacji - wada fabryczna - zbyt blisko usadowiony wentylator. Przeciera chłodnicę !

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 CDI 204KM 150kW [l/100km]

10,6