Ocena kierowcy - Mercedes Viano Van

Miki, 7 lat temu
Silnik 3.0 CDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Viano Van 3.0 CDI 204KM 150kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Z pewną taką nieśmiałością podszedłem do tego modelu (gabaryty), wcześniej same E, ale to mnie najbardziej zaskoczyło prowadzi się i jest sprawny jak niejeden kompakt, natomiast właściwości przewozowe, zbliżone do Ikarusa (haha)
Absolutnie jeden z najfajniejszych samochodów jakie w życiu ujeżdżałem. Zarówno do miasta (Warszawa) jak i w dalsze trasy samochód rewelacyjny. Manewry po mieście i na parkingach to sama przyjemność, świetna widoczność (siedzisz wyżej niż w większości suv-ów, więcej widzisz), natomiast trasa to już tylko sama przyjemność. Niesamowita możliwość aranżącji wnętrza i cudowne możliwości pakowania. Komfort, wyposażenie, dopracowanie, jakość materiałów, jakość i przyjemność z jazdy - po prostu Mercedes. Nie bać się gabarytów, bo to tylko na pierwszy rzut oka, po zajęciu fotela kierowcy auto staje się wręcz skrojone na miarę;-) Niech miarą zajefajności auta niech będzie fakt, że jak zamykam to jeszcze się na nie obejrzę i na myśl kolejnych wspólnych km gęba mi się cieszy;-)
Jeżdżę od lat tylko Mercedesami (wcześniej Skoda, Ford, VW, Opel, Volvo, Fiat), więc jeśli samochód z pewnego źródła i serwisowane, to nie sprawia problemów. Miałem i z przebiegiem ponad 300tyś i doskonale się sprawowały. Ważne, aby regularnie robić przeglądy (10-15tyś) i lać dobre paliwo.
W Vianuszku brak tej skrzyni 7G, ale ta "piątka" słynie z bezawaryjności także nie ma co gdybać. Mankamentem jest to, że można odnieść wrażenie, że skrzynia trochę długo myśli, ale to kwestia przyzwyczajenia. Ważne aby o skrzynię też dbać (wymiana oleju)
Świetne zachowanie na drodze, między bajki włożyć problemy w zimie. Świetny komfort jak na tak duże auto, warto szukać wersji z pneumatycznym zawieszeniem, hamulce absolutnie dają radę. Niskoprofilowe opony nie dają super komfortu, ale świetnie trzymają się na drodze
Absolutnie świetna, dodatkowo zawsze można liczyć na czujniki (przód i tył)
Jak w każdym Mercedesie, jest wzorowa!
Ani zimą, ani latem mnie nie zawiodła, fakt, że mam też i tył klimatyzowany, ale na plus jest fakt, że to spore i przeszklone auto, a klima daje super radę.
To jest klasa sama dla siebie. W każdym rzędzie jest wypas! Stolik jest nieodzowny w podróży i na biwak;-)
Nigdy nie jest tak, żeby nie mogło być ciszej, ale przy tych gabarytach i tak nawet przy autostradowych prędkościach jest lepiej niż dobrze
hmm, ktoś kto ma Mercedesa wie, że to auta, które nie obciążają budżetu, w zamian oferując naprawdę wiele. Ważne aby nie kupić tzw "miny", bo to jak w każdej innej marce może trochę kosztować. Tutaj Mercedes zachowuje relatywnie niskie koszty utrzymania
Ceny zadbanych i pewnych egzemplarzy są wysokie, ale ten samochód jest w 100% wart swojej ceny
odpukać, na razie brak. Po przejechaniu kilku setek tyś innymi modelami Mercedesa (to nie jedyny w domu) uważam, że jest ponad przeciętna!
odpukać po ponad 12 latach obcowania z TĄ marką, na razie nie miałem, przepraszam wtryski w W210, ale to raczej wina super paliw...

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 CDI 204KM 150kW [l/100km]

9,6