Ocena kierowcy - Mercedes Viano Van

Maciek, 6 lat temu
Silnik 3.0 CDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Viano Van 3.0 CDI 204KM 150kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik bardzo mocny i elastyczny.
Samochód idealny na co dzień dla osób spełniających aktywnie czas. Można nim pojechać na długie wakacje cała rodziną, lub na spotkanie biznesowe w kilka osób. Wygodny i bardzo przestronny. W łatwy sposób można wyjąc fotele (kanapa 3 os jest bardzo ciężka) i wrzucić motocykl, deski lub rowery. W mieście pali za dużo, ale jak na gabaryty i silnik jest do przeżycia.
Jak dbasz, tak masz. Mam świetny serwis w którym serwisuje samochód i nic mu się nie dzieje. Drobne naprawy zdążają się w każdym samochodzie.
Automat, skrzynia nie do zakatowania. Przyjemnie zmienia biegi, ale nowe skrzynie są trochę szybsze. Przydałby się 6 bieg dla ekonomii. V-mag 205km/h.
Pneumatyczne zawieszenie, najlepsza rzecz na świecie. Po 200 tys km wymieniłem poduszki za 700zł. podobno kompresor ciężko uszkodzić.
Super, siedzisz wysoko i wygodnie, nikt Cię nie oślepia. Fotele z podłokietnikami są bardzo komfortowe. Dla mnie najlepszy układ do 2+2+3.
Przestronny i wygodny. W łatwy sposób (ale z dużą siłą), można wyjąć fotele oraz kanapę i uzyskać miejsce na np duże bagaże, rowery, motocykl itp
Samochód posiada dodatkową nagrzewnicę i klimą dla tylnej części samochodu. Dosyć szybko się nagrzewa lub chłodzi.
Dużo miejsca, wygodne fotele z podłokietnikami. Pozycja jest przyjemna nawet na bardzo długie trasy. Przy tym fotele trzymają coś dobrze w zakrętach (jak w samochodzie osobowym)
Wszystko ok, przy prędkościach ok 150kmh można rozmawiać z ludźmi z tyłu bez konieczności podnoszenia głosu. Wiadomo, że nie jest to limuzyna klasy premium, ale jak na tego typu samochód jest świetnie.
Spalanie przy prędkościach 150kmh ponad 12 litrów. W mieście w korkach ok 13 litrów. Średnie spalanie na co dzień (dom-praca-dom, ok 50km dziennie trochę w korkach) ok 12 litrów (sprawdzane podczas tankowania).
Cena wysoka, ale jedyny samochód z którym można go porównać to VW Multivan. Wg mnie wygrywa m.in pneumatycznym zawieszeniem i napędem na tył.
Jak w każdym używanym samochodzie. Można naprawiać je przy okazji w warsztacie, nie trzeba wozić na lawecie. Na gwarancji wymieniona tylna klapa - rdza, poza tym nic niepokojącego nie widać. Jest to mój kolejny mercedes i wiem, że rdza pojawia się w miejscach wcześniej naprawianych, więc warto kupić coś co nie było malowane/ uszkodzone.
Nie było. Jak dbasz, tak masz.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 CDI 204KM 150kW [l/100km]

10,3