Ocena kierowcy - Mercedes Viano Van

Rafał, 5 lat temu
Silnik 3.0 CDI 204KM 150kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Viano Van 3.0 CDI 204KM 150kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Moje auto oceniam bardzo dobrze choć ma duży przebieg . Na zegarach jest 330 tys ale po wnikliwej analizie z niemiec okazało się że mój Mercedesik miał 550 tys w grudniu 2011 roku. Przynajmniej dowiedziałem się że był bardzo dobrze serwisowany co przekłada się na obecny jego stan . Wszystko działa bez najmniejszych problemów . Prócz wymiany oleju klocków hamulcowych i drobnych elementów zawieszenia nic kompletnie się nie dzieje złego. Mój egzemplarz był montowany w niemczech a nie w hiszpanii i to pewnie ma wpływ na to iż nie rdzewieje jak inne . Wersja w longu 8 osób , drzwi przesuwne z obu stron elektryczne. Uważam , że jest to auto rodzinne i bardzo wygodne każdy fotel odchylany idealny na długie podróże . Widoczność super . Jezdziłem juz wcześniej VW T5 Caravellą i to była pomyłka [ taczka nie auto} Spalanie w mieście przy codziennej jeżdzie do pracy [ Warszawa] 11,8 l/100km to dobry wynik przy tak dużej masie i automatycznej skrzyni biegów . Ludzie piszą o usterkach i dużych kosztach napraw , uważam że powinni mieć sprawdzonego mechanika i sprawdzać ceny części też w ASO bo sam już zauważyłem że bywa tam taniej niż na Alegro zamienniki i używki . Jak sie dba tak się ma . Ceny nowych są zawrotne ale mozna kupić używany w idealnym stanie . Przestańmy bać się przebiegów powe 300tys jeżeli któś serwisował auto prawidłowo totaki przebieg to nic dla silnika 3,0 cdi. Polecam ten samochód każdemu kto zastanawiał sie VW czy MB . Zdecydowanie MB wiem co mówię .
Tu przyda się trochę pracy przy izolacjii dachu i boczków szczególnie przy ciemnych kolorach

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 CDI 204KM 150kW [l/100km]

10,8