Ocena kierowcy - Mercedes Vito W447 Tourer Długi

Arkadiusz, 6 lat temu
Silnik 1.6 111 CDI 114KM 84kW
Rok produkcji 2014
Mercedes Vito W447 Tourer Długi 1.6 111 CDI 114KM 84kW od 2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : brak
Samochodem od nowości zrobiłem 131tyś km. Żadnych awarii. Spalanie mieszane to około 8,6 przy czym z reguły więcej jeżdżę autostradami i to z prędkościai powyżej 140km/h . W modelu który posiadam brakuje mi automatycznej skrzyni biegów. Ponadto zero uwag. Samochód jest bardzo komfortowy i uważam oszczędny. W mieście spalania to około 7,8l. Najnizsze spalanie jaki osiagnąłem przy predkościach 90-100 było na poziomie 5,7 l i to w górach.
Z takiej pojemności nie mo co oczekiwać demona przypieszeń. Ale kiedy samochód sie juz napedzi jazda powyżej 140 nie stanowi żadnego problemu i robi to bardzo oszczędnie.
Super. Szczególnie długa 6tka. Pozwala rozpędzić nawet do 190km/h gdzie producent deklaruje maks 170.
Super prowadzenie. Staremu modelowi daleko do tego co prezentuje W447. W zakretu można wchodzić bardzo odważnie , wręcz sportowo.
Jedyna wada to słupek przedniej szyby. Czasem zasłania. Ale jak chwile pojeździsz to przyzwyczaisz sięi w pewnych katach wyjazdu z podporządkowanych już samoczynnie trochę inaczej ustawiasz samochód.
Wszystko super.
Klima rewelacja i to samo jeśli chodzi o ogrzewanie. Żadnych uwag również ze strony pasażerów.
To naprawdę przemyślany samochód. Ogromnym atutem jest możliwość przesuwania rzędów foteli. Zyskujesz tyle miejsca ile chcesz.
Mało pali i niskie opłaty. Serwis w mercedesie zaskoczył mnie pozytywnie cenowo. Przeglądy to koszt maks 1tys zł.
Zero usterek.
Bezproblemowo.