Ocena kierowcy - Mercedes Vito W638

przemek.wiczak@gmail.com, 15 lat temu
Silnik 2.2 CDI 102KM 75kW
Rok produkcji 2000
Mercedes Vito W638 2.2 CDI 102KM 75kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Przy przebiegu 413000 km bzyka sobie jak pszczółka. Z jego pracy wynika, że przy odrobinie dobrej woli użytkownika zrobi drugie tyle
Karoseria : Rdza - na ile oczywiście można ja traktować jako usterkę. Elementy nośne są ok ale raczki pojawiające się na lakierze denerwują. Gwiazda nie powinna sobie na to pozwolić
Układ elektryczny : Jak już wspomniałem wiązki elektryczne w drzwiach są słabe, objawia się to problemami z elektryką szyb, lusterek oraz centralnym
Karoseria : Największą wadą są oprócz rdzy, wspomniane plastikowe uchwyty mocujące szyby drzwiowe do podnośnika. Pękają i są problemy z opuszczaniem szyb.
Po za wspomnianymi wadami nie doszukałem się czegoś poważnego co utrudniałoby w znaczący sposób eksploatację tego samochodu.
Przy tym przebiegu to aż dziw bierze. Zero dymu z rury. Pali od dotknięcia. Na trasie właściciele niektórych osobówek są w delikatnym szoku. Niby bus a jeździ się jak osobowym.
Żadnych zastrzeżeń.
Generalnie prowadzi się super. Oczywiście wiatr z boku jest bardziej odczuwalny, ale w tym przypadku to nie wada tylko cecha tego auta.
We wszystkich kierunkach jest ok. Jedyne do czego mogę się przyczepić to lusterka. Gdyby miały szkła sferyczne byłoby idealnie.
Wszystko jest pod ręką, tyle tylko że jest to duże auto i do ergonomii osobówek trochę mu brakuje. Jak na busa jest ok.
Grzeje się błyskawicznie, Klima dziala też wspaniale. Jedyny problem to kubatura tego pojazdu. Trzeba trochę dłużej poczekać aż schłodzi cały pojazd. Analogicznie jest z ogrzewaniem. Kierowca i pasażer z przodu nie cierpią, ci w drugim rzędzie mają trochę gorzej
O tu mogłoby być lepiej. Wyciszenie samego silnika jest ok, ale szumy opływającego powietrza dają się we znaki. Niestety Cx jest daleki od samochodów sportowych
Srednie spalanie na poziomie 8.5-9.5 l/100km. To według mnie dobry wynik biorąc pod uwagę masę, gabaryty samochodu i raczej dość dynamiczny styl jazdy. Gneneralnie ciężko przekroczyć 10l/100km nawet załadowanym autem. Oszczędni mogą zejść go ok.7.5l/100km
Biorąc pod uwagę ceny używanych to jest bardzo dobrze. Potencjalnym nabywcom radzę brać z przymrużeniem oka ogłoszenia, w których podaje się przebiegi w granicach 180-250 tyś km. Tyle to w ciągu 8 lat robi się samochodem osobowym pod warunkiem, że są dwa w rodzinie. Auta dostawczego nie kupuje się do podjeżdżania pod kościół. Z doświadczenia wiem, że cofnięcia licznika o 300 tyś km są w tym aucie czymś normalnym.
Słabe wiązki elektryczne w drzwiach. Mocowanie szyb drzwiowych do podnośników.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 CDI 102KM 75kW [l/100km]