Ocena kierowcy - Mercedes Vito W638

Silnik 2.3 CDI 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Vito W638 2.3 CDI 100KM 74kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : moje auto ma juz 19 lat i gdzie niegdzie zaczyna wychodzic rdza ale to naprawde gdzie niegdzie
Silnik : kupiłem auto z przebiegiem NIBY 190 000 i musiałem zrobić głowice i zregenerować turbo bo silnik brał olej i delikatnie kopcił ale wydałem 1600 zł i mam święty spokoj teraz jest ok
Silnik mojego vito to silnik starej generacji zero elektroniki więc nie mam z nim żadnego problemu często jeżdze z lawetą i nawet nieźle sobie moje autko radzi chodź jak to bywa mogło by być parę koników więcej
przełożenia w skrzyni idealnie dobrane do tego silnika na 5 biegu można jechać 60 km/h i 180 tez jechałem więc jest ok troszeczkę w zimę ciężko wchodzą biegi ale tylko jak jest zimny silnik i skrzynia ale wystarczy 2-3 min i jest w porządku
zawieszenie i układ kierowniczy idealne zero problemów chodź po naszych Polskich drogach zrobiłem prawie 100 000 km i nic w zawieszeniu narazie nie wymieniłem oprócz łączników stabilizatora ale to koszt 50 zł samochodzik trzyma się drogi jak osobóweczka nawet przy prędkości 170 180 jest naprawdę dobrze
nie jest to może prawdziwy mercedes ale jak na busika może być
wnętrze auta rozgrzewa się bardzo szybko ciepłe powietrze w zimę przy temperaturze ok -10 zaczyna lecie po przejechaniu ok 2 km , moje auto posiada klimę która bardzo dobrze radzi sobie w lato
kierowca i pasażer z boku maja miejsca wystarczająco dużo gorzej trochę maja pasażerowie z tyłu ponieważ posiadam tak zwana przegrodę Holenderska wiec miejsca niema zbyt wiele ale 3 osoby mieszczą się bez problemów ale dłuższa jazda na tylnej kanapie jest jednak męcząca
do 120 km/h jest ok a potem im szybciej tym głośniej ale nie ma tragedii
minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć to 8 l z włączoną klima w jeździe mieszanej z przewaga jazdy po mieście a maxymalnie to i 13 l ale z laweta . Części do vito są takie same jak do wszystkich aut np cena klocków hamulcowych wach się od 50 zl do 200 cena amortyzatora z przodu wacha się od 70 do 150 tzn za takie Pieniążki można kupić te części na allegro
jak na mercedesa to z tą niezawodnością jest różnie ale wszystko można naprawić w własnym zakresie nic poważnego się mi nie popsuło
nigdy moje auto nie zawiodło mnie w trasie zawsze wraca do domu bez przeszkód dużo czytałem o vito że są bardzo awaryjne i ale to tylko czytałem ja wychodzę z tego założenia że JAK SIĘ DBA TAK SIĘ MA

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 CDI 100KM 74kW [l/100km]

12,0