Ocena kierowcy - Mercedes Vito W638

domi-nick, imko@op.pl, 20 lat temu
Silnik 2.3 CDI 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Vito W638 2.3 CDI 100KM 74kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
super samochód spełniający wymagania wszystkich do których był adresowany w zamyśle konstruktorów (artykuł w auto international w 1996 roku), chciałem mieć, kupiłem w 1998 i jeżdżę dalej usatysfakcjonowany, przeglądy kosztowne ale to przeciez merc, potem, np. za 15 lat, można zlecić nie tylko serwisowi, a auto i tak jedzie.
bardzo dobrze, mocny i zaskakująco ekonomiczny( im większy przebieg tym lepiej, nawet poniżej 8l na 100 km).
W/g mnie, bardzo ciężko pracuje skrzynia biegów, a mam sporo siły fizycznej, której trzeba użyć do przełączania biegów, ale dźwignia zmiany biegów cudownie umiejscowiona.
znakomicie trzyma się drogi, poprostu doskonale, a mogę to pisać z pełną odpow., ponieważ przejechałem nim 170 tys.(zaladowanym i pustym, z przyczepą i bez i o dziwo pali zawsze tyle samo).
wrażenia jak w ciągniku siodłowym, super.
jak w mercedesie
6 m3 nagrzewa się równie skutecznie jak kabina dobrego samochodu osobowego, w lecie okna boczne mozna odkręcić na tzw. full nawet przy 140 km/h
miejsca jest jak w domu
ok
zużycie paliwa jest chyba rekordowo niskie i co ważne stabilne niezależnie od obciążenia( 7,9 l na trasie przy 98km/h, średnio 9l-to super wynik przy możliwościach tego auta).
brawo mercedes, super uniwersalny samochód za rozsądną cenę( już mi się zwrócił), lecz jeżeli byłby drozszy to decyzja o zakupie by nie zapadła.
ok
przejechałem 170 tys. i jeżdżę dalej, ( nawet jakby co raz lepiej ).
Mercedes Vito W638