Ocena kierowcy - Mercedes Vito W638

ro-meo@tlen.pl, 20 lat temu
Silnik 2.3 CDI 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Vito W638 2.3 CDI 100KM 74kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Model ´98 110, 5osob auto godne polecenia ludziom ktorzy nie licza na to ze Mercedes=doskonalosc, jest to przecietny, ekonomiczny, niezawodny woz, nadaje sie na auto rodzinne ( to cos wiecej niz van), i dobry, maly, szybki i zwrotny transporter, dzwiga prawie 1000kg, a parkowanie, wyprzedzaniei inne nim manewry to - hmm.. cos pieknego. Dobry sprawdzony woz dla ludzi ktorzy nie szukaja skory i nie chodza w dresach. Pozdrawiam wszystkich, piszcie o swych Vitkach!
Do tego egzeplarza silnika nie mam zastrzezen, ulozyl sie, poprzedni bral olej ponad norme moglby byc troche cichszy, pszyspieszenia OK, jeszcze mnie nie zawiodl.
nie mam zastrzezen dotad bezawaryjnie (spokojny, dojrzaly sposob jazdy)
rewelacja, w terenie jak 4WD, na szosie jak formula, na sniegu jak Malysz, a co sie ma zuzyc to i tak trzeba co jakis czas wymienic
duza przednia szyba maly % martwego pkt, bdb lustra zewn
wygodny busik dla pragmatykow, nie szukajcie luksusow, tanie wykonczenie czesci pasazerskiej, zero wykonczenia czesci bagazowej (nie liczac kraty he he), fotele pasazerow dobre tylko na krotkie trasy, fotel kierowcy- bajka, poza tradycyjnym schowkiem i schowkiem pod fotelem pasazera z przodu nic, Japonczycy sa lepsi, tablica, lewarek, plastiki w normie, auto dobre dla wysokich i dla kobiet, ale od Mercedesa oczekujemy wiecej!
Bez klimy podrozowalem po Bulgarii, Grecji, Wloszech a i warszawskie upalne korki tez mi nie obce, wiec w takich warunkach-OK, ale zima: paruje przednia szyba, boczne, nieskuteczny nawiew na szyby i na nogi, pasazerowie z tylu- zimne nogi, przydaloby sie zamiast tylnej, ogrzewanie szyby przedniej O!
to jest ergonomia, a ta jest bez zarzutu ale i bez rewelacji
Silnik wyciszony jest precyzyjnie, nie mam uwag, nie wiem jaki jest CX dla Vito, ale przy V pow.125 km/h glosnosc staje sie dominujaca
Az sie prosi zeby dac 4 za naprawde niezle zuzycie paliwa, ale jesli chcemy auto serwisowac w ASO to juz nie jest tak rozowo- bledna polityka Mercedesa, Vito nie jest autem luksusowym! albo wskazowka dla uzytkownikow aby "stolowac" sie gdzie indziej, na szczescie juz sa zamienniki i fachowcy sie naumieli he, he. Daje 3,5
jakosc biorac poprawke na Made in Poland dobra, ale cena zbyt niemiecka
diabel tkwi w szczegolach/drobiazgach ale ja tu daje Vitkowi ocene prawie bardzo dobra, bo co jest to widac i w srodku i na zewnatrz i te drobiazgi nie rzutuja na NIEZAWODNOSC ( tak w ogole - to "dziwna" kategoria") ale ...
pierwsze rozczarowanie: stalfegi z oznakami rdzy juz po pierwszym zimowym sezonie, silnik w zakupionym, w salonie, aucie z Jelcza wskazywal niepokojaco duze zuzycie oleju - GWARANCJA - salon Mrowcza - wymiana jedn. naped. Za powazna ust. uwazam niedopracowane odprowadz. wody(zima+sol) z chodnika pod kierowca- w efekcie mega korozja podlogi ( zajrzyjcie pod wykladzine!), System spryskiwania szyb fajny i ekonomiczny latem, zima nasze -22 st.C. plyny zamarzaja w odslonietych przewodach.
Mercedes Vito W638