Ocena kierowcy - Mercedes Vito W638

Berni, 19 lat temu
Silnik 2.3 CDI 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Mercedes Vito W638 2.3 CDI 100KM 74kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
rocznik to 99 ale kupiony w 2000 jak na początku byłem zadowolony ale po 3 latach zmieniłem zdanie bezpowrotnie zbyt często się psuje (jak fiat)składany był u ZASADY, znajomy kupił z salonu niemieckiego i też szmelc tak więc nie ma znaczenia gdzie robiony te auta są po prostu wadliwe to nie "MERCEDESY" zresztą teraz to się wszystkie merole psują. w salonie we Wrocku widziałem jak z nowej eski wyciągali silnik bo sie rozsypał po pół roku
Slinik do 110 tkm spisywał się swietnie al później zerwał się łańcuch po pwenym czasie rozsypało sie koło napedu pompy wtryskowej ale łańcuch nie pękł choć i tak go wymieniłem teraz pompa wody do wymiany i termostat bo nie może się zagrzać i bierze olej a był wymieniany co 10 tkm pilnowałem tego
w zimie to dla kulturystów, zanim się rozgrzeje, biegi to prawie młotkim trzeba wbijać ale lewarek dobrze usytuowany
właściwości jezdne super trzyma się drogi w każdych warunkach w zimie nie jeżdziłem lepszym busem pewnie się prowadzi (porównuje z T-4, Transitem, Iveco, i LT-35 MAX)
widoszność dobra choć w mieście przeszkadzają troche słupki (deko za grube)
jak na busa dobra wszystko pod ręką mam komfortowe siedzenia tak że siedzi się wygodnie podłokietniki jednak się przydają na dłuższych trasach
mam klimatyzację więc w lato jest ok. zimą ogrzewanie też niczego sobie tylko na nogi mogli pomyśleć o dodatkowym nawiewie
przestrzeń jest wzorowa jak dla ludzi mających mały sklep i pięcio osobową rodzinke na wypady lepszego nie trzeba
mogłoby być lepsze ale przecierz to diesel
do chwili awarii bardzo ekonomiczny jak do swojej wagi ok 2T spalał mi ok 7L przy prędkościach do 110 a najwięcej 9 a prędkość V/max to była 172-173. byłem bardzo zadowolony. Lecz później po ingerencji mechaników (naprawach) to już nie to auto, słabsze dużo pali a teraz bierze olej a robione było przez fachowców (od naprawy przejechałem 30tkm i zaczął brać olej)
kiepska jakość co do ceny za wysokie ceny w ASO zdecydowanie!!!!! nie polecam Sprzedaje i kupuje innego ale napewno nie będzie to już nigdy mercedes i fiat
denerwujące jest zaglądanie pod spód na osłony przy przegubach dość często się je wymienia
sypie się co chwile od 100 tkm

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 CDI 100KM 74kW [l/100km]