Ocena kierowcy - Mercedes Vito W638

Silnik 2.3 CDI 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Mercedes Vito W638 2.3 CDI 100KM 74kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony bo auto spełnia moje oczekiwania w 100%
Jak na diesla starego typu nie jest tragicznie. O elastyczności trochę ciężko mi pisać bo tmam wersję ze skrzynią automatyczną. Mocy mogło by być nieco więcej - no ale jak się nie ma co się lubi... ;)
Generalnie bardzo w porządku. Zmiany biegów płynne i niewyczuwalne. Już sie trochę wyszalałem i jeżdżę spokojnie więc uważam że to wystarcza. Mankamentem może być to, ze do tych skrzyń nie ma cześci zamiennych. Uszkodzenie wiąże się z wymianą układu przeniesienia napędu.
Kilkuletnie versje osobowe (Viano) borykaja się usterkami układu tylnego pneumatycznego zawieszenia. Mając do wyboru naprawę i oczekiwanie na kolejną usterkę wybrałem opcję numer 2 - wyrzuciłem całe to pneumatyczne cholerstwo i załozyłem tradycyjne sprężyny.
Do tej pory pomykałem osobówką z tyłkiem na asfalcie. Tutaj wszystko widzę z góry - widać lepiej i dalej.
Przyzwyczaiłem się do standardów mercedesa. Tutaj przeba się przyzwyczaić do włączika śiwateł na dźwigni kierownicy i drugiej dźwigni do włączania wycieraczek. Reszta bez zmian - wszystko w miarę jasne i przejżyste. Pozycja za kierownicą bardzo wygodnia - na pewno pomaga w tym pompowany i regulowany w wielu zakresach fotel.
Zima jeszcze przede mną. Ale już widzę że w chłodniejsze dni nie ma problemu z ogrzewaniem wnętrza - jest bardzo wydajne. A na mrozy mam jeszcze w zanadrzu webasto :)
Kierowca i pasażer - super komfortowo. Z tyłu 5 niezaleznych foteli - i tam juz nieco ciaśniej z miejscem na nogi. Poza tym luz i przestrzeń.
Silnik słychać, szymu powietrza nie docierają do w nętrza w jakiś szczególnie uciązliwy sposób.
Odrobinę zaskoczyło mnie spalanie w mieście - ale na krótkich trasach na zimnym silniku i przy automacie nie można się spodziewać cudów. na strasie przy jeździe ok 120km/h jest jeszcze ekonomicznie
W ostatnim roku V-classe potaniały sporo więc jestem zadowlony z zakupu.
Na razie bez uwag. Jednak mam świadomośc tego co napisało o V-classe ADAC - jeden z bardziej awaryjnych samochodów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.3 CDI 100KM 74kW [l/100km]

9,5