Ocena kierowcy - Mercedes Vito W639 Furgon

Andrzej, 17 lat temu
Silnik 109 CDI 95KM 70kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Vito W639 Furgon 109 CDI 95KM 70kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Miałem T4 2.5 Tdi (1996r) byłem zadowolony ..pózniej Vito 112CDI (2001) było bardzo dobrze ..Tym nowym modelem jestem zachwycony bije o klase wszystkie dostawczaki :Transity, Transportery ..Vivaro itp Polecam zakup autka z małym przebiegiem na zachodzie , jest dużo taniej.
Piękny samochód ..komenatrze że TRANSIT albo T5 jest lepsze, to śmiech na sali..chyba zazdrosnicy tak piszą :) Mam samochód od nowości , jedyne co w nim robie to wlewam paliwo i płyny :) Może Vita z polskiego salonu są trefne - NIE WIEM .. Ja kupiłem w salonie w Monachium i sprawuje sie doskonale.Mam 111Cdi i napewno nastepnym autkiem bedzie ten sam model ,ale może 115 lub 120 CDI który ma 205KM
Skrzynia pracuje bardzo dobrze...nie rozumiem komentarzu jednego gościa ze nie wie po co jest 6 bieg :/ Przecież jasną sprawą jest ze to nadbieg ..ja go stosuje bardzo często w trasie - silniczek pracuje na niższych obrotach , ja sobie jade 170km/h a spalanie w granicach 6l w trasie.
Układ jezdny jest doskonały...autko jedzie jak przyklejone ..w T5 jak jechałem to jak w Polonezie :) o Transicie nawet nie chce myslec ;) Poprzednio miałem starszą wersje 112CDi to była dużo twardsza...Najnowszy model płynie po drodze.. niejedna osobówka może pozazdrościć takiego komfortu.
Widoczność dobra , siedzi sie wysoko , duża powierzchnia szyb .. troszke przeszkadzają słupki w przodzie.Ocena na 4 z plusem.
Wszystko pod ręką bez odrywania pleców od fotela.
Klimatyzacja doskonała , chłodzi bardzo dobrze ...ogrzewanie tez niczego sobie..przednia szyba ogrzewana..szyby i lusterka bardzo szybko odmarzają.
Przestrzeń tylko na 4 ponieważ mam wersje furgon z 3 fotelami.
Cichutko do prędkosci 140 , pozniej robi sie glośniej , ogólnie bardzo dobrze.
Na początku palił 10 w miescie, ale pozniej gdy sie silniczek dotarł to spalanie spadło do 8-9 w miescie i 6-7 w trasie. Silnik idealny.
Bardzo dobrze.. 60 000km i na razie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 109 CDI 95KM 70kW [l/100km]

7,3