Ocena kierowcy - Mercedes Vito W639 Furgon

Silnik 111 CDI 116KM 85kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Vito W639 Furgon 111 CDI 116KM 85kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Doskonale się trzyma w każdych warunkach
Mogę liczyć na auto w każdych warunkach. Doskonała jazda, ładowność i ekonomia. Ogólnie polecam
Jak dla mnie skrzynia fatalnie rozkłada przełożenia, 5 i 6 bieg ma bezsensowne przełozenia
Doskonale trzyma się drogi. Na pełno i na pusto. Układ kontroli trakcji działa perfekcyjnie.
Dobra jak na furgon.
Wszystko pod ręką. Świetnie rozplanowane wnętrze.
Po minucie w aucie robi się gorąco w zimie a w upały klina działa perfekcyjnie. Nawiew działa bez zarzutów.
Kierowca czuje się komfortowo ale pasażer na dłuższej trasie jest mocno zmęczony(wersja furgon)
W przedziale 70 - 110 jest ok. Na zimno bardzo głośny przy prędkościach 120 > bardzo głośny
Do 120 jest ok. Powyżej spalanie wzrasta bardzo mocno. Przy max prędkości nawet 25 litrów (180 na liczniku 173 na GPS-ie )
Bardzo dobre auto ale cena wysoka.
Byłem już 4 razy w serwisie. Wszystko na gwarancji. Ogrzewanie lewego lusterka (padł moduł sterujący), Kłopoty z alternatorem (jeszcze nie udało się określić usterki). Przy wymianie filtra oleju dostałem uszkodzony egzemplarz :). Oczywiście wymiana na nowy gratis :).
Jak na razie jest ok. Główna usterka do tej pory to wymiana zacisków hamulcowych (wytarły się prowadnice zacisków :) nie wiem z czego były zrobione)

On - zużycie paliwa dla silnika 111 CDI 116KM 85kW [l/100km]

9,8