Ocena kierowcy - Mercedes Vito W639 Furgon

Rafal, 13 lat temu
Silnik 111 CDI 116KM 85kW
Rok produkcji 2007
Mercedes Vito W639 Furgon 111 CDI 116KM 85kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód świetnie sie prowadzi w normalnych warunkach jak i zimowych.Zimą jeśli uda się ruszyć to poźniej auto trzyma się świetnie drogi.
Uwazam ze to dobry samochod.Moja wersja to chlodnia i bardzo dobrze sie sprawdza w lokalnej dystrybucji.Jest bezpieczny i pewny w prowadzeniu i pomijajac kilka drobiazgow jest warty swojej ceny.
Jest to silnik cztero a nie szescio cylindrowy wiec kultura pracy jest bardzo mierna.
Nie mam zastrzezen co do pracy skrzyni.Jedynie po jezdzie w ciezkich warunkach zimowych wystapily utrudnienia w zmianie biegow.
Jak dla mnie jest bardzo dobrze zestrojony.Auto swietnie sie prowadzi.Hamulce bardzo dobre.ESP super dziala.Sprezyna w tylnym zawieszeniu kilka razy pekla ale dosyc laduje w moje vito.
Widocznosc do przodu b. dobra, w lusterkach wysmienita, jedynie slupki ograniczaja widocznosc bo sa bardzo szerokie.
Wszystko w miare dostepne jedynie malo schowkow.
Ogrzewanie sprawuje sie doskonale.Zima bardzo szybko sie nagrzewa latem doskonale chlodzi(kabina 3osoby i sciana dzialowa). Rozdzial powietrza swietnie sie dziala.
Vitem robie 200 km dziennie i przestrzeni mi nie brakuje ale na dluzsze trasy raczej by bylo kiepsko chyba ze wersja osobowa z pojedynczym fotelem obok.
Jak na dostawczaka nie jest zle.
Nie jest to zbyt ekonomiczne auto. Spala przecietnie okolo 10 litrow ON na setke.Tyle potrafily spalic sprintery wczesniejszej generacji nie wspominajac juz o T4.
Jak za ta cene to dobry samochod.Myslalem o zakupie T5 ale raczej nie zaluje wyboru bo wiecej slysze negatywow o nim.
Raczej nie ma tu sie czego czepiac.Szyba pasazera szwankuje i to raczej wszystko.

On - zużycie paliwa dla silnika 111 CDI 116KM 85kW [l/100km]

9,7