Ocena kierowcy - Mercedes Vito W639 Furgon

Daniel, 6 lat temu
Silnik 115 CDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Vito W639 Furgon 115 CDI 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Niestety rdza... ale bez tragedii.
W porównaniu do taczki (T4) to auto o niebo lepsze. Chociaż spodziewałem się jednak trochę lepszego komfortu. Mój egzemplarz pochodzi z polskiego salonu i w jednych rękach cały czas. Również prawie do końca było serwisowane w ASO, więc stan techniczny wzorowy po za karoserią - głównie tylne furtki.
Silnik daje radę chociaż jeszcze nie mogę się przemóc do dźwięku diesla ale niestety benzyny nie znalazłem. Jazda również droższa w porównaniu do LPG.
Skrzynia automat i jak to w Mercedesie pracuje idealnie :)
Dobrze się prowadzi, kierownica fajnie lekko się kręci ale w trasie to może nawet zbyt lekko :)
Miłe zaskoczenie to lustra o wiele większe niż w VW. Podczas cofania nie trzeba opuszczać wszystko świetnie widać całe auto od góry do dołu.
Klimy używam w trybie auto i śpisuje się bardzo dobrze. Zaskoczeniem było ogrzewanie, gdzie rano przy 0 st.C po ok 20 sekundach z nawiewów leci już ciepłe powietrze - rewelacja!
Miejsca dużo, fotele wygodne. Niestety z podłokietników poprawnie działa tylko jeden.
Spodziewałem się, że auto będzie cichsze. Ale i tak o niebo lepiej od VW. Kierowca spokojnie może rozmawiać z pasażerami z ostatniego siedzenia.
Auto w porównaniu do innych marek tańsze w zakupie. Warto wydać trochę więcej i kupić z pewnych rąk.
Żarówki, jak się jedna spali to już lepiej wymienić wszystkie bo tak czy inaczej reszta padnie w ciągu miesiąca. W e klasie i s klasie miałem to samo.
Pękł przewód hamulcowy elastyczny. Na szczęście obyło się bez stłuczki. Lepiej sprawdzić od razu wszystkie. Ciekawostka - w tym modelu odpowietrzamy hamulce komputerem - cała procedura jest tam zawarta.

On - zużycie paliwa dla silnika 115 CDI 150KM 110kW [l/100km]

Mercedes Vito W639 Furgon