Ocena kierowcy - Mercedes Vito W639 Furgon

piter606, 18 lat temu
Silnik 115 CDI 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Mercedes Vito W639 Furgon 115 CDI 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Drugi raz bym go nie kupił. Poprzednio miałem Citroena Picasso to dopiero był mercedes przez 4 lata 100 tyś przejechane i oprócz wym końcówek drążków ani jednej usterki, Słownie ani jednej.
Szybki i elastyczny. Udało mi się rozpędzic go do 195 km/h. Nie jednemu kierowcy z osobówki wychodzą gały jak próbuje się ścigac. Jak zapala na zimno dosyc głośny.
Dwójka nie wchodzi idealnie. Trochę za krótkie biegi.
Ścierają się opony z przodu po zewnętrznej stronie, zbierznośc miał ustawianą 2 razy i nic nie pomogło. Z tyłu opony jak nowe a z przodu jeszcze 10 tyś km i pójdą do wymiany. Po przejechaniu 25 tyś boki opon mają 4 mm. Konieczne opony zimowe na zimę bo na całorocznych lekki lodzik i o ruszaniu można zapomniec.
Wspaniałe lusterka wersja Vito Kombi, duże a nie jak w Viano malutkie. Org. przyciemniane szyby ale wszystko widac. Ocena tylko dobra ze wględu na małą widocznośc z przodu i mała widocznośc niskich przedmiotów przy cofaniu. Ale warto zainwestowac w parktronic.
BDB
Dosyc głośny ale to diesel. Żona ma Punto i jest z 10 razy cichsze.
Według wskazań komputera. Ceny przeglądów daję ocene źle. przegląd przy 28000 km - 1000 zł. Zmiana radia w ASO Witman w Gdańsku na org. comand navi sam montaż 450 zł.
Gdy się robi zimno amortyzatory działają jak w starym autobusie tzn. jak wpadnie w dziure to skrzypią jak w Autosanie. Skrzypi i piszczy mi też fotel kierowcy. Szyba boczna tylna nie była przykręcona, śrubki nie miały nawet nakrętek co za montaż. Lozysko przedniego lewego amortyzatora wymienione bo trzeszczało. Parktronik z tyłu nie piszczał przez dwa tyg. w ASO sprawdzali czy powinien piszczec az się wkurzyłem sam rozebrałem i piszczy. Słabo zamyka się klapa z tyłu. Bardzo kiepskiej jakości plastiki szybko się rysują.
Scieranie Opon z przodu.

On - zużycie paliwa dla silnika 115 CDI 150KM 110kW [l/100km]