Ocena kierowcy - Mercedes W123 Coupe

wik26@o2.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 1979
Mercedes W123 Coupe 2.8 185KM 136kW 1978-1985 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba jego ekskluzywność... ;)
Karoseria : Te samochody zaatakuje to prędzej czy później jeśli nie zakonserwujesz go w odpowiedni sposób!
Inne : Szyberdach!
Jest to dla mnie osobiście samochód marzenie, na szczęście szybko się spełniło! jego sylwetka jak i praca spełnia sie w całość ideału. Nie spotkałem nikogo który by negatywnie skomętował to auto. jest stylowy i wygodny. Idealny!
Silnik jest niesamowity, często otwieram machę i po prostu śledzę sobie wykonanie niemieckich inżynierów! Cudo! Moc czuję jeszcze zanim nacisnę pedał gazu !
Mam trzy stopniową automatyczną skrzynie biegów. Biegi wchodzą głaciutko, automat doskonale wie kiedy i jak zareagować. Kiedy włączę opcję \"S\" czyli sport silnik ryczy żre byne ale odejście ma nieziemskie!
Samochód czyma się drogi ale wiadomo że jest to juz 30 letnie auto, przy 200 km/h powoli staje sie mniej przyczepne, ale kto kupuje takie auto zeby się ścigać ? :P
przednia szyba jest dosyć wąska, ale przez to jak się siedzi w tym aucie widoczność jest doskonała. zupełnie się różni od peguota w którym czuje się teraz jak w traktorze...
sto - pro
nie mam klimatyzacji, i korzystałem dotychczas z niego w ciepłe dni. wiem że dmuchawy są mocne, natomiast nie polecam szyberdachu, mam takowy i się zepsuł. jest aktualnie w naprawie, ale słyszałem że warto kupić po prostu z ręcznie otwieranym szyber.
Tutaj jest się czym pochwalić. Jest to coupe ale jeszcze nikt mi nie narzekał na brak miejsca z tyłu! Wszyscy pakują się do samochodu jak do jacuzzi!!! bagażnik też pojemny bo ostatnio 3 osoby pomieścił! ja jako kierowca jestem w siódmym niebie!!!
wyciszenie jest także konkret. samochód nie tylko wewnątrz ale i z zewnątrz jest wyciszony! puszczę głośno muzykę w środku a na zewnątrz jej nie słychać !
no to jest chyba jedyny mankament tego samochodu średnio pali mi 10l / 100km. ale w tedy nie przekraczam 90 km/h i praktycznie ni;)
Szkoda że juz nie produkują tych samochodów. Firmie mercedes groziło bankructwo z powodu modelu w123. Powodem była ich niezawodność! Ceny się wachają od 4000 za kompletne padło do 15 a czasem nawet drożeja wszystko zależy od stanu itp. ja wziołem takiego z \"górnej pułki\". Praktycznie niejedzone auto bo 150000 przejechane i tylko troszke drobnych ognisk rdzy za które się już zabrałem. POLECAM!!!!
wszystko działa jeśli potrafi sie z tego korzystać ;) jedyny minus to jak juz mówiłem elektryczny szyberdach.
Jeszcze mnie nie spotkała żadna powarzniejsza naprawa. Aktualnie przeprowadzam mały remont poniewarz samochód po 31 latach eksplautacji wymaga tego typu działań. I jak to mówi mój mechanik \"Mercedesa robi się tylko RAZ\" ps. miejmy nadzieje ze będzie miał racje;)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.8 185KM 136kW [l/100km]

12,1