Ocena kierowcy - Mercedes W123 Sedan

Rok produkcji 1979
Mercedes W123 Sedan 2.0 D 60KM 44kW 1979-1985 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : \"Ja pierniczę jak tu wygodnie :)\" - po 5 minutach jazdy W123
Karoseria : Rdza
Auto jak najbardziej kultowe, udane i wspaniałe, jest to moje pierwsze autko, a wieloma jeździłem (pracowałem sporo czasu jako mechanik), nie zamieniłbym go na żadne inne bo je pokochałem :) Ma swój klimat, nie to co dzisiejsze nowe plastiki.
Cóż rakieta to to nie jest, ale może po remoncie będzie lepiej, Kultura pracy przyzwoita, elastyczność też ok :)
Do skrzyni nie mogę mieć zastrzeżeń, działa płynnie, czasem tylko ciężej jest wrzucić bieg ale generalnie czołgowa!
Zima, rondo, drugi bieg i trolololo boczkiem :) jeździ się świetnie :) zawieszenie jest fenomenalne, każda dziura jest zjedzona :)
Widoczność jest na bardzo przyzwoitym poziomie, jedynie do tyłu na boki czasem są lekkie problemy z wyjazdem, bo są tam grube słupki, ale generalnie to nie ma na co narzekać, szyby wielkie takie jak trzeba :)
Wszystko jest jak trzeba :)
Strefowe ogrzewanie :) to mnie zawsze bawiło, mercedes stosował to już dawno temu i jakoś słabo się przyjęło co mnie dziwi. Grzeje jak dobra wódka!
Miejsca jest tyle coby się dało chachmęcić dwie panienki naraz :) z przodu można robić imprezę a z tyłu to i małe wesele dałoby się urządzić :) no i ten komfort siedzeń :) bajka :)
Cóż jak na tamte lata było przyzwoicie, dzisiaj może jest trochę gorzej ale jak dla mnie, bezproblemowo, jazda nie męczy, to auto wręcz zachęca do jazdy :)
A no właśnie, w tym aucie nie ma ekonomii. Pali ile się wleje i pali DUŻO. Jednak zastanówmy się. Jeśli nie wydaję przez 5 lat nic na naprawy, a trochę więcej na paliwo to chyba opłaca mi się to bardziej :)
Teraz drożeją, ale i tak są tanie jak barszcz :) Polecam kupno :) zapewniam ze jak traficie dobry egzemplarz to będziecie zadowoleni :)
W sumie nic się z tych pierdułek nie psuło, w zimie przestawał działać zegarek, instalacja elektryczna wymaga przeczyszczenia styków, ale generalnie bezproblemowo :)
Nigdy mnie nie zawiodła (no dobra w duże mrozy)! Zawsze gotowa do jazdy :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 60KM 44kW [l/100km]

7,7