Ocena kierowcy - Mercedes W123 Sedan

saganov, 19 lat temu
Silnik 2.4 D 80KM 59kW
Rok produkcji 1985
Mercedes W123 Sedan 2.4 D 80KM 59kW 1976-1985 - Oceń swoje auto
Auto bardzo, ale to bardzo komorotwe. Doskonale na poslkie drogi. Jesli masz zawieszenie w dobrym stanie to po drodze doslownie sie plynie.
Silnik chodzi bardzo równo i miarowo. Co prawda nie przyspiesza jak jego mlodsi bracia ale to co oferuje w zamian w zupelnosci to rekompensuje.
Biegi wchodza gładko i bezproblemowo. Jeszcze mi sie nie zdazylo zebym "walczyl" z wajha. Brakuje co prawda 5-go biegu ale coz, mozna sie obejsc bez tego.
Zawieszenie jest wspaniale pod warunkiem iz poszczegolne elementy sa w dobrym stanie. Na progach zwalniajacych zwalniam z przyzwyczajenia, ale przejechanie przez tory tramwajowe ze spora predkoscia, praktycznie nie odczuwalne. Przy podobnej jezdzie fabrycznie nowa Panda mojej drugiej polowy myslalem ze wyladuje w pizzeri na rogu.
Proile szyb bardzo przemyslane, kierowca nie ma problemow z obserwowaniem akcji na drodze praktycznie z kazdej strony. Przod auta bardzo dobrze widoczny, co przydaje sie przy parkowaniu. Niestety tyl troszke gozej.
Wszystko co potrzeba jest pod reka, do wynalazku (wycieraczki, kierunkowskaz w jednej manetce) mozna sie przyzwyczaic. To samo tyczy sie recznego, a wlasciwie noznego hamulca.
Nie mam zastrzezen. Co prawda w mojej wersji nie ma klimy, ale i tak nawiewy daja sobie swietnie rade. 2 kanaly wietrzace, lewy i prawy. Co nie jest standardem w niektorych nowych autach, a istanialo juz w latach 70 tych.
Tutaj najwiekszy plus. Jestem osoba doscy sporawa 2m wzrostu, 130kg wagi i lubie miec przestrzen. Pod takim katem wybieralem auto i musze przyznac ze z wyboru jestem zadowolony. Z tylu co prawda nigdy nei jezdzilem, ale zaden z pasazerow nie narzekal wiec chyba tez jest OK.
Bardzo dobre. Poprzedni wlasciciel wyciszyl komore silnika takze w kabinie prawie wogole go nieslychac, dopiero przy wyzszych obrotach zaczyna byc slyszalne ze auto "nie zgaslo"
Jak na bezmala 1,5 tonowego kolosa to bardzo niskie. Silnik 2,4 maksymalnie polknal ok 10l paliwa przy agresywnej jezdzie po miescie.
Warto zainwestowac w zadbany egzemplarz, ja swoj dalem dosyc sporo ale nie zaluje kasy. Nie warto brac tych po 3-4 tysiace, bo to gniajce szroty, albo wlasciciel szybko potrzebuje kasy. Wtedy nie bedzie zadnych problemow. A jazda stara E klasa jest bardzo przyjemna.
Tutaj roznie. Nie stykajacy przycisk ogrzewania szyby tylnej, nieszczelnosc ukl. podcisnienia i pare inny pieroloek.
Tutaj 0 problemow.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 D 80KM 59kW [l/100km]