Ocena kierowcy - Mercedes W124 Coupe

Dawid, 7 lat temu
Silnik 3.0 24V 220KM 162kW
Rok produkcji 1990
Mercedes W124 Coupe 3.0 24V 220KM 162kW 1989-1992 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękna, klasyczna linia, oddająca sedno prawdziwej Mercedesowskiej technologii z minionej epoki.
Inne : Brak usterek przez rok użytkowania
Auto które powoduje dreszcz emocji przy każdym zasiadaniu za kierownicą. Pierwszy klasyk w moim życiu i trafiony w samą 10! Polecam z całą pewnościa!
Ze wzg. na wiek auta, małe upocenia silnika nie powinny dziwić, tym bardziej, że przebieg (300 tyś.km) zobowiązuje.
Skrzynia automatyczna nadająca się bardziej do cruisingu niż ostrych przyspieszeń, tym bardziej, że seryjny ASR (niewyłączalny) na pierwszych 2 biegach mocno ogranicza sprint.
Jak na old -schoolowego Mercedesa przystało po prostu płynie. Czy to autostrada czy spokojna jazda po mieście sprawia wielka przyjemność. Schody zaczynają się gdy najdzie Nas chęć na odrobinę szaleństwa pokonując krętą drogę...tu już górę na przyjemnością bierze niepewność w zachowaniu auta. Nigdy nie przekroczyłem praw fizyki, ale niejednokrotnie auto pozwoliło mi uświadczyć zimnych potów :-)
Jak na ten typ nadwozia jest całkiem nieźle. Jedyny minus to szeroki słupek C (brak słupka B) przysłaniający częściowo widok do tyłu oraz mniejsze lusterko wsteczne od strony pasażera.
Przyjazny samochód do eksploatacji codziennej. Spory bagażnik ułatwia przewóz nawet pokaźnych rozmiarów rzeczy. Siedzenia bardzo wygodne, chociaż skórzana tapicerka zimą powoli sie nagrzewa i w pierwszych km jazdy może powodować pewien dyskomfort.
Ogrzewanie 5/5, Klimatyzacja również nie ustępuje dzisiejszym standardom, a wentylacja...jeśli sie opuści wszystkie szyby (brak słupka B), otworzy szyber dach odczucia jak w kabriolecie :-)
Myślę, że tą wersję nadwoziową bardziej można określić jako auto 2+2 czyli 2 dorosłych + 2 dzieci. Z przodu znajdziemy zaskakujaco dużo miejsca, nawet dla osób pow. 190cm wzrostu, z tyłu za to miejsca jak na lekarstwo. Nie polecam długich wojaży ze znajomymi.
Wyciszenie na poziomie odpowiednim do stylu jazdy. Cruizing świetny do słuchania muzyki, predkości autostradowe akceptowalne, najmilsze dla ucha jednak żwawe przyspieszanie, wtedy juz o nastrój dba syntezator dźwięku znajdujacy sie pod maską.
Jeśli ktoś szuka ekonomicznego auta, to jak najbardziej odradzam. Auto ze wzg. na spory zasób mocy potrafi dość szybko osuszać zbiornik paliwa. W mieście 20l/100km to w okresie zimowym (lato 16-18) nic niepokojącego. Ubezpieczenie na akceptowalnym poziomie...ceny niestety oryginalnych części juz nie bardzo. Cóż...chcesz mieć gwiazdę to płać.
Komfort, ergonomia i prestiż jak na ten przedział cenowy celujący. Kolejny plus to to, że cena już tylko rośnie. Dobre auto jako zamrożenie gotówki.
Po zakupie auta (od pierwszego właściciela) należało wymienić automatyczną antenę radiową, zregenerować drewniane panele we wnętrzu auta, i przesmarować wszystkie szyny prowadnic szyb elektrycznych. To są typowe usterki przy większości tych modeli.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 24V 220KM 162kW [l/100km]