Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Michał z Kujaw, 16 lat temu
Rok produkcji 1993
Mercedes W124 Sedan 2.2 150KM 110kW 1992-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : miękki, prawdziwy grubas na drodze, a jednocześnie wydaje się być przyklejony do podłoża
wypada dobrze, trzeba pamiętać, że to mocne auta, ale nie niezniszczalne, nie wierze, że ma 200 tyś przebiegu, ale tak wygląda, prowadzi się majestatycznie i radzę każdemu, kto marzy o tym aucie, by to marzenie spełnił, wybrałem benzyniaka niejako z musu, i choc nie klekocze tak ładnie, to i tak to silnik merca, jego serce, a komfort jazdy i majestat pierwsza klasa
nie mam mu nic do zarzucenia, wystarczy do rozpędzenia dużego kombi, przy wyprzedzaniu jest to pierwsze auto, którym nie boje się, bo wiem ze manewr ten nie potrwa długo, ci co piszą ze mercedes benzyna to nie mercedes to goście nie godni szacunku, silnik nowej generacji montowany w c-klasie
biegi ładnie wchodzą, skrzynia jest sztywna i trudno się pomylic przy zmianie biegu, docenia to moja zona, której w astrze zdazało sie zmienic 4 na 3, elastyczny zespół napedowy
miałem kilka aut, ale dopiero teraz czuje, ze jezdze, tak dobrze trzyma sie drogi jak ciezarówka, bardzo majestatycznie sie to prowadzi, dziób ładnie zachodzi na skrętach, a patent z kołem, które masz wrazenie, ze sie zaraz wyłamie jest genialny, bardzo skrętny, jak na swoje gabaryty
jestem zawodowym kierowcą, nie mam z tym problemów, prawe lusterko, nie tylko fantastycznie wygląda, ale i bardzo mi pasuje, widac w nim to co powinno, w okularze tego nie ma, przez co nie ma tego smaku, po którym rozpoznaje sie od razu 124
wszystko tam gdzie powinno, bez nędznych plastików, drewno i porządne, klasyczne wykończenie, dla wielbicieli uczta
klima i mocny nawiew, nie mam żadnych obiekcji, nie wiem, czy taka klima jest w innych, ale na 3-ce mogą w środku wystąpić sople
mam 184 wzrostu i 100 kg wagi, nie jest to wkońcu s-klasa, miejsca dosyć, a nawet dużo, z tyłu mam dwa foteliki, więc ci pasażerowie nigdy nie narzekają, z przodu na miejscu pasażera wyciągam się delektując luksusem
dobrze wyciszony, nie słychać silnika, choć mam do zrobienia jeszcze małą rzecz, by to jeszcze usprawnić, wtedy liczę na doskonałość
nie ma się co oszukiwać, chciałem zpoczątku diesla, ale znależć dobry egzemplarz, niemożliwe, nikt nie pozbywa się dobrego mesia, nie oszukujmy się, nikt kto się zna oczywiście, nastawiłem się na koszta, jak ktoś umie oszczędnie jeżdzić i daje w pedał tam gdzie tylko potrzeba, to koło dychy, na 1,5- tonowe auto z tego rocznika i tak rewelacja
za około 12 tyś można zaopatrzyć się w niezłe, bardzo klasyczne i mocne auto, które do dziś robi wrażenie i wzbudza zazdrośc, ja mam akurat takiego zajoba, ze czuje wyższość nawet nad właścicielami nowych passatów i innych szmelców z papieru, ale to nie chodzi o kase, tylko o smaczek, przepraszam, ze się tak podniecam, ale od nastolatka marzyłem o takim aucie i wkońcu mam je
miałem duży problem z elektryka, bardzo kosztowny problem, poza tym mam go krótko i liczyłem sie z faktem, że coś będę musiał przy nim porobić, oprócz tego i drobiazgów typu kłopot z centralnym i chałas katalizatora, to nic, nie wierzę, że w starszych modelach nic nie nawala i tak bezawaryjnie przez 20 lat, mój ma 14 i liczę się, że będę wkładał w niego co nieco
wiązka silnikowa do wymiany, przepływomierz powietrza, przetarte kable pod spinką zrobiły spięcie, niby nic takiego, a drogo kosztowało, do tego silnika w tym modelu ciężko zdobyć klamoty

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 150KM 110kW [l/100km]

10,3