Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

pwsc@vp.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1989
Mercedes W124 Sedan 2.3 132KM 97kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Karoseria : Odporna na korozję i bezpieczna.
Przeniesienie napędu : Wał napędowy...Konkretnie czujnik położenia-często zawodzi.
Układ elektryczny : Często przepalają się żarówki od deski rozdzielczej i bywa,że na kablac WN jest przebicie-na moment traci się oświetlenie.
Zawieszenie : Wachacze-na tych durnych polskich drogach wymagają czesto wymiany,a tanie nie są.
Tak jak pisałem-auto ogólnie ok,ale nie jest dla biedaków.Przed kupnem trzeba dokładnie sprawdzić wiele rzeczy-zwłaszcza typowych,które potem szwankuja.Silnika 2,3-zdecydowanie go nie polecam auto jest słabe,nie mówiąc o tym,ze ta stara konstrukcja nie jest wzorem kultury i niezawodności.Generalnie nie kupiłbym tego autoa z silnikiem mniejszym niż 3,0 (jazda jest zaje**sta). W razie pytan proszę pisać-jeśli będę miał czas odpowiem.A mam to auto już troche czasu to WIEM co mówie.
Silniczek 2,3 to koszmar...naprawde(choć i tak lepszy od 2,0).Lepiej wziąć 2,6 lub 3,0-szczególnie ten ostatni jest dobry.Z 2,3 mam cały czas problemy.Przebieg z 1 str duzy,ale z 2giej-mały...Auto robi się coraz bardziej usterkowe.Ostatnio wymieniłem pompe paliwa a tu nagle okazało się,że auto od tak nie pali na 1 gar.Moc mała i silnik za słaby na to auto,ale to pomijam.Czasami dostaje muła(traci moc) i np.przy wyprzedzaniu można się najeść strachu.Kultura pracy tez nie najlepsza.Nie mówiąc o tym,że silnik bierze sporo oleju.A spalanie PB w stosunku do osiągów gorsze od 2,6.
Troche lepiej niż silnik,ale to może przez to,że pól roku po kupnie wymieniłem skrzynie.Ogólnie ok,acz przełożenia krótkie i trzeba często wajchować.
Tylko 3...ponieważ lubie dynamicznie pojeździć-to auto nie jest dla mnie.Ukł.kier.ma mała precyzje(wina przekładni kulkowej)a zawieszenie jest ciut za miękkie.Za to komfort-kapitalny.Apropo zawieszenia-drogie są jego naprawy...Czesto zdarza mi sie wymieniach wachacze.
Dobrze...Do tyłu mogłoby być lepiej.No i zmora Merca-mniejsze lusterko pasażera...Po prostu o kant du*y...
Dobrze...Wszystko na swoim miejscu,ale kosztem tego,że deska nie ma smaku.
Klima słabo chodzi(mimo,iż napełniana dokładnie tydzień temu),ale jak ma grzać-to grzeje na całego...Coś nie tak jest.W wentylacji pomaga otwarcie szybru ;).
Świetnie! Miejsca sporo i wygodnie...Bagażnik też ok.Jedyny minus wnętrza-fotele/kanapa podatne na łamanie stelaży.Jest to droga zabaway w wypadku naprawy...
Znośnie...Silnik tak 3 minuty po rozruchu jeszcze głośno chodzi,a potem nie wiadomo czemu cichnie...We wnętrzu cicho,tylko wkurzają nieszczelne uszczelki-zmora!Przy wkręceniu się na obroty robi się głośno a przy prędkości rzedu 200km/h trzeba już rozmawiać GŁOŚNIEJ.Znam auta lepiej wyciszone.
Przeciętnie a to dlatego,że w stosunku /moc/osiągi/spalanie jest źle...Auto żre paliwo nie mówiąc o tym,że silnik jest klasyfikowany jako 2,3 i ma wyższe opłaty(od 2,2 są wyższe ubezpieczenia).Ale to pikuś...Awarie..strasznie drogie! Byle pierdołka min.200zł.Zawias podatny na uszkodzenia(dodam,że jak jeździłem w Niemczech było lepiej).Przy prędkości ponad 200 na godzine wżera paliwo no i zużycie oleju też wzrasta.
Jak wcześniej...
Tak jak napisałem-troche usterek jest,ale to raczej winka z wieku i z polskich dróg.Tak to nie powinno być problemów.Ale jak ktoś chce je**ć kilosy to niech kupi diesla 2,0 lub 2,5...bez turbiny.Poza tym zaczyna pojawiać się korozja na rantach drzwi-sprawdzić przy kupnie,a w miare możliwości profile zamknięte.Jakieś poł roku temu wymieniony komp sterujący pracą silnika.
Też nie najlepiej-pisałem-skrzynia wymieniona.A z silnikiem dzieją się dziwne rzeczy.Zawieszenie strasznie drogie w naprawach,ale wiadomo-nie jest to auto dla byle jakiego biedaka co oszczędza na wszystkim.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 132KM 97kW [l/100km]

12,6