Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

piotrek, 13 lat temu
Rok produkcji 1986
Mercedes W124 Sedan 2.3 136KM 100kW 1984-1989 - Oceń swoje auto
Karoseria : 5+
Ciężko mi oceniać poszczególne aspekty, bo auto miałem rok i mało nim jeździłem. Auto kupiłem za 4 tys. i wiem, że nie ma co się interesować modelami z tego przedziału cenowego. Mój Mietek miał z co najmniej czterech właścicieli i każdy dbał o niego coraz mniej. Instalacja gazowa przez sześć lat zrujnowała silnik (w ogóle LPG w 2.3 to nieporozumienie). Poza tym samochód daje radość z jazdy: chociaż był zajechany, zawieszenie nadal zapewniało komfort. Wyposażenie - mistrz: to co w moim golasie było standardem, w japońskich rówieśnikach występowało jako full-opcja. W124 ma wiele rozwiązań, które zresztą nie wymagały ze strony producenta dużych nakładów, a stanowiły genialne rozwiązania, m.in. świetnie zaprojektowany kokpit, w standardzie podgrzewane lusterka, pochylane zagłówki i wiele innych pierdół, dzięki którym się w \"Baleronie\" zakochałem. Miałem rocznik \'86 i karoseria była w super stanie. Polecam \"wąską listwę\": dużo lepsze blachy, mniej rdzewieją niż w \"szerokiej listwie\" (o późniejszych modelach MB już nie wspominam, bo pod względem blacharki to cień dawnej świetności). W124 może być rozsądnym zakupem, ale wyłącznie pod trzema warunkami: BUDŻET POWYŻEJ 8 TYSIĘCY, WYKLUCZENIE AUT Z LPG (albo stać cię na Mercedesa, albo kup sobie Poldona w gazie) i przede wszystkim ZAPAS WOLNEGO CZASU NA POSZUKIWANIA. Ofert w internecie jest mnóstwo, ale sensownych modeli coraz mniej. Zresztą za kilka lat urosną do rangi klasyków i będzie coraz trudniej coś znaleźć, dlatego sami się zastanówcie czy ktoś będzie sprzedawał sprawnego W124 za pięć koła. Teraz mam japońca, ale następne autko to będzie 12 - 14-letnie W202 (może to już nie jest to samo co W201 czy 124, ale jednak rynek wygląda ciekawiej i jest więcej rozsądnych ofert).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 136KM 100kW [l/100km]

14,7