Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Robert, 19 lat temu
Rok produkcji 1993
Mercedes W124 Sedan 3.2 220KM 162kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Auto naprawdę godne polecenia. Nie należy może do najtańszych ale niech ktoś znajdzie taniego Mercedesa w tym roczniku. Chyba, że do remontu. Każda marka ma swoją cene i tyle. Koszty utrzymania nie są wcale takie drogie jak niektórzy mówią, a ceny części podobne do cen innych marek (może nie wszystkie).
silnik pracuje cichutko, wystarczajaca ilość koników, reaguje na najmniejszy dotyk pedału gazu, czysta przyjemność z jazdy
automat 5-cio biegowy, nie trzeba komentować. Kto taki ma to wie, jak to chodzi
przecież to Mercedes, wiadomo, że jest super. To auto poprostu sunie po asfalcie, a jest przed wymianą sprężyn na nowe.
bardzo dobra widoczność. Problem może mieć mały człowieczek, który przesiadł się z małego auta ale tylko do tyłu.
Wszystko rozplanowane w zasięgu ręki. Można śmiało znaleźć każdy przycisk nawet z zamkniętymi oczami.
Wentylacja bardzo dobra pod warunkiem, że się wymienia filtr przeciwpyłkowy, który niestety trochę kosztuje. Ogrzewanie super, szybko się nagrzewa.
Z przodu miejsca pod dostatkiem i bardzo wygodnie, z tyłu nie wiem, bo tam nie siedzę ale myślę, że też jest dosyć.
Słychać jedynie poękne brzmienie 6 cylindrowego silnika i to całkiem przyjemne.
Jak na taki motor to pali bardzo dobrze, średnio 14 - 15 litrów gazu. Jak na taki silnik i taką masę pojazdu to nie jest dużo. Zmieniam teraz kabelki wysokiego napięcia także myśle, że bedzie jeszcze z literek mniej. Części są niestety trochę drogie ale z tym trzeba się liczyć kupując Merca. Duży dostęp podróbek na rynku w różnarodnych cenach. Niektóre części tylko w sklepach fabrycznych Mercedesa.
Trochę kaski trzeba położyć ale jest za co. Autka te są z regóły bogato wyposażone, nic w nich nie brakuje, a przyjemność z jazdy niesamowita. Wykończenie bardzo dobre i nie ma pukających plastików. Wszędzie przyjemna skórka.
Brak usterek. Przecież nie będę pisał, że żarówka się spaliła, bo to się zdarza nawet w Lexusach. :-)
ogólnie jestem zadowolony, chociaż co jakiś czas jeżdże do mechanika. Usuwam stopniowo usterki po poprzednim właścicielu. Ja osobiście użytkuję go od roku i nic mi się nie popsuło.
Mercedes W124 Sedan