Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1993
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes W124 Sedan 2.0 D 75KM 55kW 1985-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Niezniszczalna jednostka 2.0D 75KM.
Karoseria : Zadziwiająco dobrze jak na swoje lata.
Układ hamulcowy : Ciężkie auto ale potrafiło dobrze zahamować.
Inne : Świece żarowe.
Inne : Uszczelki różne niestety nie lubiły mnie i często olej potrafił zacząć uciekać. Wymiana prosta i skuteczna.
Świetna wytrzymałość jak i brak poważnych usterek przez lata. Mercedes W124 2.0D 75KM 1993r. Automatyczna skrzynia 4 biegowa. Jakie usterki mi się przytrafiały: świece żarowe,światła,pęknięte wężyki od paliwa,wyciek oleju spowodowany uszczelką,zamek w drzwiach,drążek kierowniczy,maglownica. Spalanie: 8L/100km średnio 12L/100km najwięcej. 6L/100km najmniej. Rdza po latach wyszła nic szczególnego ale zaskoczyło mnie jak na swoje lata które auto ma (30 lat) że jest jej dość mało porównując z innymi samochodami.
Diesel 2.0 75KM w połączeniu z 4 biegową skrzynią automatyczną to dość duże ryzyko na wyprzedzaniu gdyż brakuje mocy. Vmax także słaby wynik i nie chodzi że tyle jechać tylko lepiej jakby miał większą możliwość się rozpędzić gdyż wtedy mniejsze obroty by były przy mniejszych prędkościach, a tak jak ma około 150km/h max to przy 100km/h jest to ~3k obrotów.
4 biegowy automat jest słaby nie ma co się oszukiwać po prostu przy prędkościach 100km/h zaczyna już ~3k obrotów być więc spalanie nie jest zadowalające.
Nie ma co się przyczepiać gdyż auto jak dla mnie duże i układ razem z całym autem jest zgrany dobrze czuć OK wszystko podczas jazdy i nie ma się wrażenia na układzie że jedzie prawie 5m autem.(+hak holowniczy zamontowany)
Jak na swoje lata to zaskakująco wytrzymała. Na prawdę patrząc na to ile ma lat i ile już przejechał to wysoka jakość.
Widoczność bardzo dobra.
Tutaj zależy kto co oczekuje po aucie ale jak na gabaryty auta to jest OK.
Jak działa to dobrze jak nie działa to trzeba naprawić i będzie świetnie.
Dużo miejsca jak i duże auto.
Takie sobie wyciszenie jest. Nie ma rewelacji więc 5/5 nie dam ale 4/5 jest w stanie otrzymać.
Koszty przez cały czas mojej eksploatacji były małe.
Udało mi się w bardzo dobrej cenie kupić jak na tamte czasy i nadal to podtrzymuje przez co mój stosunek jakość/cena jest bardzo wysoki.
Od czasu do czasu popsuje się świeca żarowa,światła,zamek w drzwiach,wężyki od paliwa,uszczelki różne które po prostu się po latach rozpadały.
Z poważnych usterek to maglownica i drążek kierowniczy ale bez przesady że nie mogłem dojechać tylko bardziej to dyskomfort jazdy był który objawiał się luzami na kierownicy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

8,7