Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes W124 Sedan 2.5 D 94KM 69kW 1985-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : bo jeszcze klekocze
Karoseria : bo juz zgiła
Przeniesienie napędu : huczy most, kolejny raz już
Układ hamulcowy : sparciałe przewody
Nie nam innego auta które tak dzielnie znosi upływ czasu, katowanie, aż w końcu zaniedbywanie np. powinno się olej wymieniać co 10 - 15tyś km. a ja nie wymieniam tylko dolewam co chwila bo nie chce mi się robić remontu silnika czy go uszczelniać.
Stary klekot, na szczęście klepie biede do dziś, dolewam olej, tankuje rope nawet nie patrzę skąd i jaki ma kolor, leje i jadę, z biedą, ale zawsze do przodu.
Już robiłem dwa razy remont, nawet nei wiem czy ta sama jest zamontowana czy juzczasem nie trzecia czy czwarta w tym aucie.
Dwa razy mi sie złożyło koło bo wykończył się sworzeń, zawsze na szczęscie bez kolizji.
Duze szyby, elegancjko.
Wszystko jest tam gdfzie trzeba,
Ogrzewanie to jest bajka, wsiadam w zimie gdy na termometrze mi pokazuje w środu - 16 to po 3 minutach pracy silnika jest już - 4 a po kolejnych 5 + 15 i rośnie do tego momentu, że aż by sie trzeba rozebrać bo batków.
eee tego nigdy mu nie zabraknie, w końcu to kawał fury jak to się mówi.
Całkiem nieżle, silnik jest bardzo głośny ale w środku tto nawet przyjemnie słychać.
a nie zwracam na to uwagi, nie jeżdzę nim już często, jest to moje 3 auto i mam sentyment dlatego jeszcze parkuje w garażu
Takie auto za 2000 - 4000 zł zgoda, warto coś poszukać i tyle dać. Ale jak patrzę na ogoszenia w necie to te czubki chcą po 10 - 15 tyś twierdząc, że zadbane i mają przebieg po 150 - 250 tyś km - AKURAT! Nie wierzcie odpicowanym autom i \"szczerym\" sprzedającym.
Jak na ten przebieg - oryginalny przebieg 630tyś km!!! mam to auto po ojcu - taksówkarzu i ja doprawiłem jeszcze prawie 250 tyś km takze dobił do 630 kilku tysięcy - co się ma nie zepsuć ? wszystko z czasem się psuje.
remonty skrzyni biegów, ze 20 kg przyjął szpacli już, zresztą która popękała zeszłej zimy, ale nic z tym nie robię, niech sobie odpoczywa w spokoju.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 D 94KM 69kW [l/100km]

11,0