Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Raf, 18 lat temu
Silnik 2.5 TD 126KM 93kW
Rok produkcji 1993
Mercedes W124 Sedan 2.5 TD 126KM 93kW 1988-1995 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem zadowolony, wole takie auto niż nowe ale małe. Jeżeli kupić to tylko zadbane. Mimo dużego przebiegu, myslę że jeszcze pojeżdżę bez większych problemów. Tak na marginesie, kiepskie światła przednie. Mam także corsę c i światła rewelacja w porównaniu do tego staruszka.
Silnik jest prawie bardzo dobry, jest trochę za wolny na niższych obrotach, tak do 3000, później jest ok. Elastyczność mogłaby być lepsza. Silnik bez turbo.
Jak na te lata do bardzo dobrze, nic nie chaczy i nie zgrzyta.
Komfort jest bardzo dobry, bez komentarza
do przodu i na boki jest ok, do tyłu trzeba się przyzwyczaić, bardziej na wyczucie.
Bez zarzutu
Wydaje się byc doskonała, jest klimatyzacja, jeszcze nie miałem okazji wypróbować w zimę. Ogrzewanie super, szybko się nagrzewa.
Jest wystarczająca w zupełności
Jak na diesla doskonałe, w środku nie słychać że do diesel.Wrażenie- auto benzynowe. Na zewnątrz odwrotnie. Trochę słychać tylny most, ale może to wina tegoż mostu. Słychać także pracujące zawieszenie, ale zależy to głównie od nawierzchni po której jedziemy.
Średnie zużycie w mieście wychodzi na poziomie 9-9.5 litra/100km. W trasie jeszcze nie wiem(za krótko posiadam auto) Co do części i napraw to jeszcze nie musiałem korzystać. Ale tak: olej 6.5l. - ok 200zł filtr powietrza - 45zł filtr oleju -30zł filtr paliwa 25zł Także nie ma tragedii.
Za cenę 20000tyś może miałbym i nowsze auto, ale mercedes to trwałość, wygoda. Trochę drogi, ale przy odsprzedaży trzyma cenę. Myslę że warto było.
Auto ma już swoje lata, głównie elektryka, tu żarówka, tu coś nie kontaktuje. W zasadzie nic ważnego
Do wymiany napinacz paska klinowego(tzw: kiwaczka) po za tym odpukać na razie nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 126KM 93kW [l/100km]

9,5