Ocena kierowcy - Mercedes W124 Sedan

Piotr_124, 15 lat temu
Silnik 3.0 D 113KM 83kW
Rok produkcji 1989
Mercedes W124 Sedan 3.0 D 113KM 83kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Super! Samochód odpali nawet bez akumulatora! KIERUNKÓW STOPU, ŚWIATEŁ NIE MA ale zawsze dojedzie do celu :). Nie katować przy zimnym silniku, lać dobre paliwo, wymieniać filtry na czas, a silniczek będzie pracował ładnie nie bedzie brał oleju i nas nie zawiedzie! Z części mechanicznych sprawdzać końcówki drążków i sforzni. Klasyk ! Prawdziwy niemiecki Mercedes! Kto decyduje się na kupno gwarancja bezawaryności w przypadku nierozbitego. Jeśli ktoś kupi mocno bity :( lipa będzie rwało gumy, będzie się coś psuło. Musi być precyzja. Super samochód! Nie sprzedam trzymam do klasyka 25 latek :). Za rok 20 stuknie a w ramie 0 dziur :).
Silnik pracuje równo, cicho nie klekocze, po przebiegu 600 tys wymieniłem uszczelkę głowicy i szklanki
wogóle nie zagladałem do skrzyni mimo że zalecają co 100tys wymiane oleju
Po takim przebiegu i polskich dziurach zrobił się luz w przekładni można jeździć bez problemu ale można wymienić koszt ok 200zł
Grzanie super mrozy -20-25 w środku cieplutko, po latach mogą siąść "zaworki" odcinające obieg na nagrzewnice, koszt ok 100zł wymieniałem ostatnio z c-klasy pasują
Cichutko świetne materiały wygłuszające
Spalanie poniżej 7 litrów trasa mój wynik 6,5 l, prędkość 100-120 paliwo v-power diesel, jak na auto 113 konne, i wadze 1400 start może nie jest szybki ale od prędkości 120-140km/h nowy doładowany diesel 1.9 110koni, "nie ma czym" przyśpieszyć 6 cylinderków robi swoje. Maksymalne spalanie miasto wysokie obroty 8.5 l.
Jak na auto 19-to letnie jestem drugim właścicielem pierwszy w niemczech posiadam go 10 lat nigdy się nie zepsuł, nigdy nie zawiódł nawet jak stał na dworze -30 stopni ciężko było sprzęgło wcisnąć silnik palił z pierwszego. po przejechaniu 5000 tys km dolewam ok 150-200 ml oleju
Żadnych większych usterek, wymiana tylko tych części które zużywają się z biegiem lat i kilometrów, wszelkie wymiany można przewidzieć wcześniej.
Mercedes W124 Sedan