Ocena kierowcy - Mercury Grand Marquis III

Pat, 15 lat temu
Rok produkcji 2008
Mercury Grand Marquis III 4.6 239KM 176kW 1998-2011 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort jazdy, mógłbym powiedzieć ze byłem zaskoczony ale dokładnie wiedziałem czego szukam i spodziewałem się tego po tym aucie. Kiedyś miałem możliwość porównania porównania S600 i TownCara, Tak więc już wcześniej miałem wyrobione zdanie co do konstrukcji Forda. Jedynie pojemność bagażnika i nagośnienie mnie zaskoczyło. Jakosć dzwięku i czystosc, nawet przy najwyższej mocy. Bo radio mam fabryczne, chyba wersja podstawowa. Myśle że głośniki muszą być wysokiej jakości ale nie będę rozbierał tapicerki by je zobzczyc.
Auto ma swój niepowtażalny styl i jet naprawde dopracowywaną konstrukcją.
Bardzo przyjemna praca silnika, i duża elastycznosć. Silnik przystosowany do bioetanolu E85.
Możliwość wyłaczenia nadbiegu dla lepszych mocy w jeżdzie pod góre czy dla poprawienia dynamiki jazdy.
Idealne auto na nasze drogi, wogóle nie czuje sie nierówności, wysoka i cicha jakość amortyzowania. Nie ma żadnego auta z którym można by porównać komfoet jazdy jeśli chodzi o nasze drogi. Nadmieniam ze zarówno Lincoln Towncar z którym miałem wcześniej stycznośc to to samo aut więc to znak rowności.
Zarówno parkowanie tyłem w ciasny miejscu nie sprawia klopotu. Dobra przestronna widocznoość. każdy róg auta widać. Dyże lusterko wsteczne. Jedyne bozne lusterka mogły by być większe. To plus długość auta trzeba rekompensować małymi panoramicznymi.
Nic dodać nic ująć. To Amerykańskie auto więc w tej kwestji nie ma się czego czepić, bo wszystko na swoim miejscu i w zasięgu ręki. A reszte dopasowuje sie do kierocy. Zaletą jest odromny bagażnik. Do SUV\'a musiałem robierać wózek dziecięcy by go zmieścić. Tu wkładam go bez składania w całości.
Duza kubatura auta sprawia ze rozgrzanie wnątrza zimą trwa chwile i wymaga mocnego nadmuchu. Pomimo że automatyczna klimatyzacja prawie natychmiast i przy zimnym silniku zaczyna dostarczać gorace powietrze. czasem zaparowują tylne i boczne szyby. Latem bez zarzutu w kwestji chłodzenia.
Doskonale poniewaz auto jest 6 osobowe, dwa szerokie fotele po podniesieniu podłokietników twożą kanape. z tyłu wygodna kanapa dla 3osób.
Bardzo dobre, choć lubiący brzmienie V8 bedą czuli niedosyt, docierają tylko wytłumione mruczące basy przy wyzszych obrotach. Niestety nic głośnego prócz szumu opon zimowych.
Jak na takie auto złóżycie paliwa jest miłym zaskoszeniem bo komputer podaje zazwyczaj miedzy 11 a 12l / 100km. Czekam możliwości porównania jak będzie wyglądało to w przypadku E85.
Jeżdziłem E klasą 07 i 300c Hemi, i powiem ze jakosć materiałów skory i plastików w mercurym była dużo lepsza a i kolorystyka znacznie przyhemniejsza dla oka w porównaniu z monotonną niemiecką szarością. Bardzo wygodne fotele i kanapa, ale to jak w każdym amerykańcu (prawdziwym). Wygoda zprowadzenia i komfort jazdy. Idealne auto na długie trasy. Duży bagażnik, Mercury jest większy od Audi A8 L.
Nie miałem dotą zadnych problemów.
Ponoś według statystyk najmniej zawodne auto prod w stanach to Town Car, a przecież Grand Marquis to prawie to samo. Narazie nie miałem. Podobe opoinie słyszałem od znajomych nim kupiłem to auto. Auto produkowane i dopracowywane od wielu lat więc nie cierpi na wady ukryte ktore wynikają w nowo powstałych konstrukcjach. Tu co było kiedyś już dawno zostało wyeliminowane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.6 239KM 176kW [l/100km]

11,7