Ocena kierowcy - Mercury Villager I

Arek, 3 lata temu
Rok produkcji 1996
Mercury Villager I 3.0 151KM 111kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : Fajnie się zbiera, poza tym w 25 letnim samochodzie, którego wcześniej nikt raczej nie oszczędzał, wszystko działa (no może oprócz klimy). Ma nawet doświetlanie zakrętów w narożnych lampach :-).
Samochód kupiony za 2 koła z lpg,miał na początku służyć jako wół pociągowy, ale tak się spodobał dzieciakom, że powoli go sobie robię sam.
150km na masę 2 tony daje spokojnie radę.
Mój pierwszy automat w życiu, jeździ się super. Po zakupie zmieniłem filtr skrzyni, uszczelkę, olej i hula.
Jak go kupowałem to tłukł się przód. Na przeglądzie stwierdzili, że tragedia i lepiej byłoby kupić coś europejskiego. Kupiłem końcówki stabilizatora za 25 zł/szt., gumy stabilizatora, sworznie wahacza, pozmieniałem to przed garażem i hula :-).
Tu wgniot, tam wgniot, tu i tam lakier odszedł, ale blacha jak na czołgu i tylko nalot rdzy. Teraz planuję podmalować okrętówką i nakleję naklejki.
Poza tyłem jest ok, w tylny zderzak zamontowałem czujniki za 40 zł i jest gitara.
Ogólnie mi pasuje.
Przód ok, tył grzeje jak samochód już trochę przejedzie. Jak go kupiłem, to tylny wentylator nie działał, wystarczyło, po pomiarach miernikiem tyłu (cała instrukcja do samochodu jest w necie) rozebrać panel przedni i przelutować cyną OŁOWIOWĄ, najgrubsze luty.
Tu to sobie można chodzić pi całym samochodzie.
Nie jest źle.
Śmieszna.
Rewelacja.
Zrobiłem zawieszenie sam, chociaż mechanikiem nie jestem, wstawiłem uniwersalny katalizator (został przez kogoś usunięty) na złączki i pastę, przerobiłem boczne pomarańczowe światła na kierunkowskazy, wstawiłem lampy europejskie, świtła do jazdy dziennej, radio dotykowe za 100 zł 2dinowe :-), teraz wymieniam 2 uszczelki pod pokrywami zaworów, pod kolektorem dolotowym i przy okazji kilka węży gumowych.
Nie stwierdziłem do tej pory.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 151KM 111kW [l/100km]

12,3