Ocena kierowcy - Mini One II Hatchback

Miłosz, 5 lat temu
Rok produkcji 2008
Mini One II Hatchback 1.4 95KM 70kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Zdecydowanie prowadzenie jest wyborne. Prowadzi się trochę jak bolid a jednocześnie jest w miarę komfortowe.
Ogólnie polecam jeśli ktoś nie potrzebuje dużego auta. Samochód genialnie się prowadzi. BMW świetnie dopracowało zawieszenie. Silnik jest bardzo dynamiczny jak na tak małą pojemność. Nie pali bardzo dużo i przyjemnie brzmi. Słaba widoczność i przyjemny dla oka design. Jakość wykończenia wnętrza jest lepsza niż to na jaką wygląda. Karoseria dobrze się trzyma i nie koroduje. Z awaryjnością nie jest źle i wymieniałem głównie rzeczy typowo eksploatacyjne. Silnik wymaga dużej ostrożności i uwagi pod względem wymiany i stanu oleju. Łańcuch w tym silniku rzadziej się rozciąga niż w jego mocniejszych wersjach. THP
Motor ma przyjemne brzmienie i jest dosyć dynamiczny jak na tą pojemność. Silnik wymaga częstej wymiany oleju, który zresztą pije w drobnych ilościach. Jest w miarę ekonomiczny.
Skrzynia jest genialna. Chodzi perfekcyjnie, przełożenia są krótkie gałka chodzi sztywno i precyzyjnie. Najlepsza skrzynia z jaką miałem do czynienia.
Auto świetnie się prowadzi. Ma tendencję do nadsterowności. Kierownica chodzi dosyć lekko. Czuć, że auto ma lekkie zacięcie sportowe.
Pomimo upływu lat auto dobrze się starzeje. Nadal wygląda dosyć świeżo. Karoseria jest dobrze zabezpieczona i nie rdzewieje.
Tutaj nie jest najlepiej, ale szczerze mówiąc nie przeszkadza mi to. Czasem na światłach trzeba się powyginać ;-)
Jest ok.
Z tyłu jest mało miejsca. Dla kierowcy i pasażera jest lepiej niż się spodziewałem. Mam 181 cm wzrostu, a mam jeszcze ze 20 cm przestrzeni nad głową.
W aucie jest dosyć głośno - słychać silnik, który pod pokrywą nie ma wyciszenia. Mimo, to przy większych prędkościach i na niskich obrotach jest w miarę cicho. Po mieście słychać jak pomrukuje.
Ceny części są dosyć tanie pomimo tego, że jest to BMW. Wymiana rozrządu nie należy do tanich dlatego warto zwrócić na to uwagę przed zakupem. Auto pali trochę więcej zimą, ale wiosną da się osiągnąć bardzo fajne wyniki spalania.
Jako używane auto, cena jest ok. Ciężko mi sobie wyobrazić zakup tego auta z salonu po tak kosmicznej cenie.
Wymieniłem do tej pory łączniki stabilizatorów oraz zawory sterowania Vanos. Części nie były bardzo drogie. Poprzedni właściciel miał problemy z klimatyzacją, którą naprawił oraz wymieniał uszczelkę pod klawiaturą.
Jak na razie nic poważnego, ale trzeba często wymieniać olej i pilnować jego poziomu. Rozrząd puki co ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 95KM 70kW [l/100km]

8,2