Ocena kierowcy - Mini Paceman Hatchback 3d

Mati, 9 lat temu
Rok produkcji 2013
Mini Paceman Hatchback 3d 1.6 184KM 135kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest fantastyczny. Mało pali jeżeli umię się odpowiednio stosować gaz i hamulec;) dobrze przyspiesza jeżeli trzeba.
Jako podstawowy samochód dla singli lub młodych par super. Ewentualnie jako 2 w rodzinie. W samochodzie siedzi sie wyżej niż np w bmw 1 ale niżej niż w bliźniaczym cauntrymanie. Jest tez wg mnie lepiej dopracowany od swojego brata. Z kolej nie występują w nim problemy znane z suv-ow czy sav-ow. Jest sztywny jak cholera i tu jest bardzo podobny do jedynki, która stawiam za wzór wszelkich cnot jeżeli chodzi o prowadzenie i przeniesienie napędu.
Brat bliźniak countrymana, ponoć ma bardziej komfortowe zawieszenie. Subiektywne odczucie jest inne. Silnik od PSA i BMW wspólna konstrukcja , która początkowo była dość awaryjną. Na sześciennych od 2010/2011 poprawiono większość wadliwych elementów. Zastanawia mnie trwałość dwumasu ale na to jeszcze chyba za wcześnie.
Skrzynia precyzyjna biegi wchodzą z miłym oporem. Uważam jedynie ze 6 powinna być dłuższa, brakuje biegu na autostradzie;)
Układ jezdny rewelacyjny, precyzyjny. Samochód jedzie dokładnie tam gdzie kierowca sobie życzy.
W mini? Naprawdę;) nie oszukujmy sie to nie jest samochód na trasę Warszawa- Paryż . Jeżeli ktoś chce komfortu to za cenę dobrze doposazonego egzemplarza niech kupi sobie 3 albo goła 5
Trudno mowić tu o strasznych wadach rozmieszczenie przycisków i zegarów . Co prawda wkurza mnie czasami( przy wyświetlaniu rezerwy paliwa) brak elektronicznego wskaźnika prędkości.
W porządku.
Jak pisałem wyżej samochód dla dwóch osób. Z tylu miejsce dla upierdliwej babci, teściowej albo nielubianej przyjaciółki, albo dziadka, teścia, teściowej, przyjaciela zony... Chyba mnie poniosło.
Przeciętność i to mocna. Myśle ze za te pieniądze to jest żart. Ale ponoć takie jest mini ma być głośne i zajebiste. Dobra nie domonizuje, poprostu spodziewam sie za 150 kawałków czegoś więcej.
Pakiet 5lat 50000km w mini powoduje ze nie trzeba płacić za oleje i filtry czyli przeglądy za free. Mam jedynie zastrzeżenie co do wymiany oleju co 30000 km lub wg wskazań komputera. Ja wymieniam co 10000 i nie patrzę na serwis.
Umówimy sie za te pieniądze jest w czym wybierać. Od wypasionej szkody superb po fajna trójkę czy c klasę. Ja chciałem mieć samochód w miarę oryginalny i w zasadzie sam nie wiem czemu go kupiłem. Poprostu jeżdżąc naprawdę duża ilością samochodów uznałem ze ten jest wyjątkowy i inny... To znaczy ze nikt o zdrowych zmysłach go nie kupi, bo jeżeli już wybierze mini to countrymana. Ogólnie stosunek jakość cena subiektywnie oceniam na dobry. Obiektywnie na 3+
Puki co nic sie nie dzieje.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 184KM 135kW [l/100km]