Ocena kierowcy - Mitsubishi ASX I SUV Facelifting

carjan, 8 lat temu
Rok produkcji 2013
Mitsubishi ASX I SUV Facelifting 1.6 117KM 86kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Samochód spełnia moje oczekiwania, bardzo podoba mi się jego wygląd zwłaszcza w białym kolorze, taki jak mój, wersja blue sky z czarną panoramiczną szybą, alufelgami, ksenonami, automatyczną klimą i paroma innymi dodatkami, które ułatwiają jazdę. Przód tego samochodu dla mnie jest bardzo udany, oczywiście jest to kwestia gustu a o gustach się nie dyskutuje.Tył troszkę mniej ale jest ok. Usytuowanie maski widocznej podczas jazdy sprawia, że mamy wrażenie jazdy zdecydowanie większym SUW-em. Jazda sprawia tym samochodem dużą frajdę. Jest wygodny, odpowiednio twardy i komfortowy. Mały minus za wyciszenie ale tylko przy większej prędkości, jazda po mieście jest cicha, z prędkością do 100 km/h w moim samochodzie jest ok, poziom hałasu wzrasta powyżej 100 km/h ale nie jest tak źle. Spalanie także mnie miło zaskoczyło, średnio 6,8 l na 100 km to bardzo dobry wynik. Oczywiście nie mówię tu o dynamicznej jeździe, mam tu na myśli jazdę prawie zgodną z przepisami, no może tak o 10-25 km więcej od tej dozwolonej bo czasami inaczej się nie da. Ruszając ze skrzyżowania także nie staram się być pierwszy ale i nie ostatni. Jadąc w miarę dynamicznie mieszczę się w 7,5-8 l na 100 km. To chyba dobry wynik jak na takie auto. Wnętrze w porządku bez niepotrzebnych udziwnień, fotele wygodne. Jeździłem przez ostatnie 6 lat Passatem B6 było wygodnie, ale ASX jest o wiele lepiej. Po prostu cieszy mnie jazda nim.
Silnik 117 KM. Niektórzy twierdzą że za słaby. Może i tak jak ktoś jeździ dużo w trasie, potrzebuje dynamiki. Dla mnie ten silnik jest ok. Ruszając ze świateł wcale nie musimy się wstydzić że stanowimy zawalidrogę. Jest odpowiednio dynamiczny i elastyczny a przy tym oszczędny. Silnik to sprawdzona japońska konstrukcja bez awaryjnych udziwnień. Ma zapewnić długą i bezproblemową jazdę. I o to mi chodziło kupując ten model.
Dałbym także najwyższą ocenę ale brak 6 biegu to uniemożliwia. Szkoda, że nie dali 6-tki jak w dieslach, byłoby idealnie. Biegi chodzą bezproblemowo, lewarek mógłby być niższy
Samochód prowadzi się bardzo przyjemnie, jest odpowiednio zestrojony pod względem komfortu i twardości. Tak jak pisałem wyżej kierowanie nim daje radość i frajdę
Już samo przez to, że jest się wyżej niż większość kierowców daje nam możliwość lepszej obserwacji drogi. Do przodu nie mam zastrzeżeń, boki także ok, kogą być, Z tyłu jest trochę gorzej, ale mam czujniki i to rekompensuje ten mankament.
Jest poprawnie, wszystko pod ręką, czytelne i ergonomiczne. Przycisk sterowania menu kompa mógłby być przeniesiony na koło kierownicy, ale da się do tego przyzwyczaić. Długo też miałem problem jak wejść w menu ustawień kompa i dopiero filmy w internecie i prezentowane testy ASX dały mi jasność w tym temacie, dołączona fabryczna instrukcja obsługi to porażka.
Nie mam żadnych zastrzeżeń, klima działa bez zarzutu. Szkoda, że nie ma dodatkowego nawiewu dla pasażerów z tyłu. Poza tym ok.
Zarówno z przodu jak i z tyłu podróżuje się komfortowo. Myślę że nawet te roślejsze osoby powinny być zadowolone.
Nie odkryję tu nic nowego, temat nie za dobrego wygłuszenia był już nie raz podnoszony podczas testów jak i opinii moich poprzedników. Zapewniam jednak, że jeżdząc po mieście i mniejszej trasie będziecie zadowoleni. Głośno się robi koło 140 km/h
Za wcześnie jeszcze abym mógł dokładnie ocenić. Liczę na bezawaryjność mego ASX. Dałem 4 gwiazdki bo wiem że Mitsubishi jako ASO do tanich nie należy. Polecam by jadąc na przegląd samemu zakupić filtry, klocki, oleje, na pewno będzie taniej
Myślę że stosunek ceny do jakości jest dość dobry, Auto fajnie wygląda, nie jest zaliczane do awaryjnych, sprawia frajdę z jazdy. Pieniądze które wydałem, uważam dzisiaj za dobrze wydane.
Na razie auto niczym przykrym mnie zaskoczyło, dlatego ocena wysoka, mam nadzieję,że tak pozostanie
Komentarz tak jak wyżej, auto na razie niezawodne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 117KM 86kW [l/100km]

6,3