Ocena kierowcy - Mitsubishi L400

baky, 17 lat temu
Silnik 2.5 TD 87KM 64kW
Rok produkcji 1999
Mitsubishi L400 2.5 TD 87KM 64kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Autko jest fantastyczne, do małej firmy idealne, świetnie się prowadzi, jest bezawaryjne i przede wszystkim tanie w zakupie.
Silnik jest rewelacyjny, jeździłem wieloma dostawczakami ale takiej elastyczności i kultury pracy nie widziałem nigdzie.
Skrzynia biegów, jeśli chodzi o mechanizm zmiany biegów przy kierownicy to jest ok. można się szybko przyzwyczaić. Ale przełożenia są niedopracowane - 1 jest za krótka, a 2 za wysoko łapie, tak samo z 5 zdecydowanie za krótka przydałby się 6 bieg jak nic, bo gdy się jedzie na 5 z prędkością 130 km/h to robi się mały smok.
Zawieszenie bardzo dobre nie za miękkie nie za twarde na polskie drogi idealne, trzyma się drogi świetnie/ Jazda nawet z 1toną ładunku nie stanowi problemu. Ale z powodu napędu na tył zimą podstawa : dobre zimówki na tył +200 kg obciążenia, inaczej możemy być pewni, że nie wyjedziemy z 5 cm zaspy, nie wspominając o podjeździe pod minimalne wzniesienie.
Mam wersję do połowy przeszkoloną, widoczność jest fantastyczna.
Wszystko pod ręką, materiały użyte do wykończenia pozostawiają trochę do życzenia ale coś za coś.
Przy temperaturze ustawionej ma maxa, zimą można się ugotować. Nie mam klimy ale latem w aucie zbytnio się nie nagrzewa, wiele osób mnie już się pytało czy mam tu klime bo jest tak chłodno.
Oferuje dużo więcej miejsca niż konkurencyjny VW t4, 5 osób w dobrych warunkach bez problemu. Paka z włożonymi tylnymi fotelami ma długość 180cm a bez foteli 230, w tej klasie rewelacja.
Silnik cichutki, głośny jest układ przeniesienia napędu, powyżej 120 km/h trzeba radyjko podgłosić, ale wszystko rekompensuje turbinka która miło sobie syczy.
Średnio 9 - 10l. Na trasie przy jeździe z prędkością 90 km/h na piątym biegu udało mi się zejść do 8l ale jest to bardzo trudne. W mieście 12l to nic nadzwyczajnego, ale jest czym przycisnąć, wiele osobówek wymięka. Prędkość maksymalna tego autka to 180km/h tyle pojechałem na autostradzie w Niemczech ale spalił wtedy 15l.
Idealny stosunek ceny do jakości. Wiadomo, że nie jest to auto luksusowe tylko dostawcze, konkurencja typu Vw t4 oferuje lepsze wykończenie, ale to są drobiazgi, liczy się przede wszystkim niezawodność które L400 oferuje.
Pękła mi linka od ustawiania nawiewów, ustawiam sobie teraz cięgnami przy nagrzewnicy i jakieś drobiazgi plastikowe które trzeba czasem dokręcić gdy pojeździ się po polskich dziurawych drogach
Zero usterek, wymieniłem tylko świece żarowe bo się popaliły, teraz pali przy -20 od pierwszego strzała. Nigdy nie zawiódł, nie boję się nim jeździć, w końcu Made in Japan to Made in Japan.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 87KM 64kW [l/100km]

9,7