Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Star (1998)

misio13@poczta.onet.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 2003
Mitsubishi Space Star (1998) 1.6 98KM 72kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Mimo ponad 250tys.km silnik pracuje bardzo dobrze, równo i cicho. Od nowości na Mobil1 pełny syntetic. Zużycie oleju to ok. 0,5l/1000km. Być może troche zbyt dużo, lecz jest to olej dość rzadki przez to szybko się spala.
Ogólnie bardzo fajny samochód za nieduże pieniądze.Poprzednio jeździł nim przedstawiciel medyczny i stąd taki przebieg.Przez całą eksploatację serwisowany. Z wpisów do książki serwisowej wnioskuję że wymieniano tylko elementy eksploatacyjne.Jedynym minusem są jego przednie światła - trochę zbyt słabe. W ostatnie lato wraz z rodziną jechaliśmy nad morze. W ciągu 9 godzin przejechałem prawie 600km i zero zmęczenia. Bardzo wygodny i przestronny wozik. Dobrze zestrojone zawieszenie, dość miękkie i komfortowe. Spalanie na tej trasie średnio 5,2/100km mimo tego że po trasie i korki się trafiały a na autostradzie to 160 z zegara nie schodziło.Ceny oryginalnych części w serwisie zwalają z nóg(sonda Lambda 1800zł), lecz są tanie zamienniki(230zł poza serwisem).Naprawdę warty polecenia. Wiem co piszę bo ,,przerzuciłem\" już wiele samochodów.Pozdrawiam
Dosyć cichy i elastyczny
Jedyny problem to dosyć ciężko wchodząca jedynka
wspaniale się prowadzi
Do przodu super, do tyłu lepiej wyjąć środkowy zagłówek
Wszystko na swoim miejscu
Mogłoby być lepiej
Obszerne i wygodne
Silnik dobrze wyciszony, lecz słychać świst powietrza powyżej 120/h
Mój w mieście letnią porą max. 6,5/100 a w trasie 5,2/100
Za takie pieniądze śmiało można się pokusić na zakup
W czasie obecnej zimy raz zamarzł mi i nie mógł odpalić
Jedyna poważna usterka (chyba poważna?) to wymiana sondy Lambda zaraz po zakupie mimo tego że sprawiała wrażenie niedawno wymienianej

Mitsubishi Space Star (1998) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

Mitsubishi Space Star (1998)