Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Star (1998)

Michał, 7 lat temu
Silnik 1.9 DI-D 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Mitsubishi Space Star (1998) 1.9 DI-D 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Zakochałem się w tym autku od pierwszej jazdy. Z zewnątrz bardzo zgrabne, w środku przestronne (bagażnik mógłby być ciut większy).
Miałem trochę obawy przed kupnem ale jednostka Di-D jest bardzo elastyczna i pracuje bardzo cicho. 115km wystarcza, żeby sprawnie rozpędzić to autko i śmigać po autostradzie ale o wyścigach spod świateł należy zapomnieć. Jak na ponad 205 000km jedyny mankament to wyciek z turbiny. Poza tym silnik jest bezobsługowy, zmieniam tylko olej i filtry.
W sumie można napisać, że jest. Biegi zmienia się pewnie, lekko i precyzyjnie. Na autostradzie przydałby się szósty bieg.
Hmm... układ jezdny ogólnie jest dobry. Nierówności tłumi bardzo dobrze. Zawieszenie jest wytrzymałe tuleje na wahaczach wytrzymały prawie 40tys km po polskich dziurawych drogach i koleinach. Space Star jednak zdecydowanie nie lubi zakrętów z powodu dość wysoko położonego środka ciężkości i miękkiego zawieszenia. Dość mocno przechyla się w zakrętach. Natomiast układ kierowniczy jest precyzyjny. Kierownicą kręci się lekko, a auto jedzie dokładnie tam gdzie chcę.
Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy to fakt, że widać wszystko do okoła i żaden ze słupków nie przeszkadza. Minus to trochę zbyt małe boczne lusterka.
Wszystko jest pod ręką i po zapoznaniu się z autem wszystko robi się na wyczucie. Jedyna rzecz, która bardzo mi przeszkadza, to po ustawieniu pozycji za kierownicą środek kierownicy zasłania mi kontrolki na desce rozdzielczej. Podłokietnik mi bardziej przeszkadza niż pomaga ale na szczęście jest składany. Szkoda, że nie ma specjalnego uchwytu na długopis jak w Mondeo II.
Zimą auto szybko się nagrzewa. Klimatyzacja jest bardzo wydajna i niestraszne jej nawet prawie 40 stopniowe upały.
Jak na rozmiary auta jest rewelacyjnie. 5 dorosłych osób jedzie bardzo wygodnie.
Auto wyciszone jest dobrze ale warto zainwestować w ciche opony. Przy 140km/h i włączonym radiu w środku można spokojnie rozmawiać. Auto nie ma żadnych kanciastych wystających elementów więc szumu powietrza prawie nie słychać.
Rewelacja od początku użytkowania wymieniam tylko zużywające się elementy jak klocki hamulcowe, żarówki, filtry i olej. Jedyna naprawa to turbina i pompa hamulcowa.
Autko nie jest drogie z uwagi na wiek. Gdy się o nie zadba to odwdzięcza się brakiem awarii. Ani razu mnie nie zawiodło i czuję się pewnie wyruszając nim w każdą trasę.
Auto ma 13lat i ma parę irytujących rzeczy jak: - popsuty zatrzask od schowka na okulary, - popsuty zatrzask od klapki odtwarzacza cd, - parę spalonych żarówek podświetlania kabiny, - lekko trzeszczące plastiki
cieknące turbo.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 DI-D 115KM 85kW [l/100km]

6,9
6,6
8,2
5,9
Mitsubishi Space Star (1998)