Ocena kierowcy - Mitsubishi Space Wagon II

grubasek, 18 lat temu
Silnik 2.0 GLXi 4x4 133KM 98kW
Rok produkcji 1994
Mitsubishi Space Wagon II 2.0 GLXi 4x4 133KM 98kW 1992-1998 - Oceń swoje auto
Przesiadłem się z niesamowicie wręcz awaryjnego egzemplarza forda.Miałem tylko jedno marzenie:żeby następne auto nie psuło się.Kolega miał starego wagona jeszcze z 86 roku.Co ten samochód przeszedł... :))) Miałem okazję obserwować to przez dłuższy czas,to on mnie namówił na space wagona.Teraz już wiem,że to była naprawdę dobra decyzja.Ludzie nie targajcię z Niemiec szrotowatych golfów3 albo bmw3,które bez przerwy trzeba ciągać po warsztatach.Jeśli ktoś nie śpi na pieniądzach,a potrzebuje naprawdę dobrego auta niech kupuje używanego japońca z pewnych rąk,to gwarancja braku problemów i spokojnego snu.Naprawdę warto,szczerze polecam(ale z japońskiej fabryki,nie klepane na europejskich taśmach)
Dwa litry,szesnascie zaworów,duża moc,ale i duże ciężkie auto.Mam wersję 4x4 więc to też robi swoje.Nie jest to auto sportowe,na moje potrzeby wystarcza.Typowa japońska szlifierka,budzi się po przekroczeniu 3000 obr/min.Potrafi sporo wypić,ale to duże i ciężkie auto z napędem na cztery koła,a ja jeżdzę tylko po dużym miescie.Bezawaryjny. Pamiętać o wymianie rozrządu,nie jest to tania impreza,na szczęście co 90000km.
Trochę haczy trójka,nie jest skonstruowana do wyścigowej jazdy.Ogólnie ok
Nie jest żle,ale tu mam największe zastrzeżenia. 1)promień zawracania jak w ciężarówce,dla kogoś kto jeżdzi cały czas po mieście może to być kłopotliwe 2)pochodną od pkt.1 są kłopoty z parkowaniem równoległym,auto potrzebuje dużo miejsca na manewrowanie,częste problemy z zaparkowaniem tam gdzie miejsca wydaje się być dość 3)jak dla mnie za mocno wychyla się na zakrętach 4)........ale za to zimą 4x4.......miodzio
Przeszklony jak akwarium,ale maska szybko i nisko uciekająca w dół powoduję,że przy manewrach trzeba bardo uważać,żeby przednimi narożnikami nie porysować innych aut
Jak w japończyku,bez fajerwerków,ale też i nie ma się do czego przyczepić.Wszystko na swoim miejscu,można wyczuć intuicyjnie.Jeśli ktoś nie lubi czuć się w swoim aucie jak za sterami samolotu,japońce są jak najbardziej ok.Dla mnie świetnie
Grzeje kiedy tego potrzebuję i chłodzi tez bez zarzutu.Przydała by się klima,ale nie ma na co narzekać.Nawet w deszczu radzi sobie z parowaniem szyb,więc nie ma się czego czepiać.Piątka za ogrzewane lusterka i podgrzewane siedzenia(wszystko działa!!). Fantastycznie jak zimą grzeje w d... :)))
Dużo miejsca z tyłu juz nie tak super.Wielki bagażnik,po wyjęciu tylnych siedzeń auto dostawcze.
Tu nie ma rewelacji.Głośny w każdym zakresie obrotów.Jestem mocno zdziwiony,że komora silnika nie jest wygłuszona ani na spodzie maski,ani na ściance oddzielającej ją od kabiny pasażerskiej!!!Dodatkowo świszczą relingi na dachu,ale można się przyzwyczaić.
Daję 4,ale pamiętam o pojemności i wadze auta+ napęd na wszystkie koła.Jeżdzę tylko po dużym mieście więc spalanie w przedziale 10-11 litrów na 100km,przy mojej cięzkiej nodze uważam za absolutnie normalne,auto codziennie stoi w dużych korkach
porównując to ile mnie kosztował z tym co daje mi w zamian nie może być innej oceny.Dla mnie fantastyczne auto,mimo kilku drobnych wad
Nie ma czegoś takiego.Filtry,paski,oleje,świece regularnie i jazda!!!!!!!!
j.w. mój misiu zaczyna się gniewać jak tylko przejeżdzamy blisko jakiegoś warsztatu.Nie lubi mechaników jak ludzie dentysty. :)))) Naprawdę auto,które dba o kieszeń właściciela.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 GLXi 4x4 133KM 98kW [l/100km]

9,7