Ocena kierowcy - Nissan Almera Tino

volly@op.pl, 13 lat temu
Rok produkcji 2003
Nissan Almera Tino 1.8 114KM 84kW 2000-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : bierze olej, ok. 600-800 ml na 1000 km
Auto posiadam od ponad półtora roku, w tym czasie przejechałem niewiele ponad 20 tkm, do zakupu skłoniła mnie m.in. opinia o niezawodności m-ki i funkcjonalne wnętrze; posiadam jeszcze Alfę Romeo 145 1.4TS którą przejechałem przez 7 lat 150 tkm, obecny przebieg 225 tkm. Nissanem jestem trochę rozczarowany. Silnik od samego początku brał i bierze olej, jakieś 600-800 ml na 1000 km, olej od początku 10W60 Castrola, mam zamiar przejść na 10W40 Mobila; taka \"wada\" fabryczna. trzeba często kontrolować jego poziom, a wchodzi go jedynie 3 litry. Pozytywną stroną silnika jest to, że napędzany jest łańcuchem, co czyni go praktycznie bezobsługowym. wymiana łańcucha to wydatek podobno ponad 700 pln;silnik bardzo szybko osiąga temperaturę pracy, wymieniałem chłodziwo i jest bez zmian;plastiki w środku przecietnej jakości, te w alfie lepsze i nie skrzypią tak jak w Tino, dużo schowków (podłoga, mechanizm składania tylnej kanapy, szuflady) duży bagażnik 440 litrów; osiągi przeciętne, przy dużych prędkościach robi się bardzo głośno, zużycie paliwa w mieście przy płynnym operowaniu pedałem gazu 8-9 litrów, najniższe osiągnięte na trasie 6,3 litra nie przekraczając 90-100 km/h. Auto wyposażone w odtwarzacz CD, krótko po zakupie zablokowała się w nim płyta, jeździłem tak z pół roku, aż wreszcie przy okazji naprawy kamery cofania która także posiada naprawił mi to elektryk (to również często siada w Tino), do kamery zaś dostała się woda, która spowodowała zwarcie i spalenie przetwornika umieszczonego w podłodze pod siedzeniem kierowcy. na podwoziu widoczny rdzawy nalot, szczególnie na przednim pasie oraz dolnych krawędziach drzwi. Z zawieszenia dochodzą stuki, to łaczniki drążka stabilizatora, niedługo naprawie, cena jednego to 35 pln. czeka mnie jeszcze wymiana sprzegła 900 pln + robocizna. Ogólnie samochód może być, ale w porównaniu np. z alfą nudny. Teraz chciałbym spróbować np. Berlingo lub Partnera w wersji rodzinnej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 114KM 84kW [l/100km]

8,1