Ocena kierowcy - Nissan Almera I Hatchback

Przemo, 11 lat temu
Silnik 1.4 S,GX,LX 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Nissan Almera I Hatchback 1.4 S,GX,LX 75KM 55kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : usterka opornika dmuchawy
Karoseria : wykwity rdzy na progach i tylnych błotnikach
Świetne auto na pierwszy wóz, mało skomplikowana elektronika przez co naprawy nie są przesadnie drogie. Żwawy silnik (chociaż lepszym pomysłem może być większa jednostka) a ze względu na niższą masę osiągi porównywalne do Hondy Civic VI 1.4 90KM. Poza tym design aut japońskich z lat 90-tych w czystej postaci!
Silnik mimo dużego przebiegu nie miał żadnych usterek, brak wycieków oleju, jak na swoją małą moc całkiem żwawy, zwłaszcza powyżej 4000 obr/min ;)
Skrzynia jak na leciwe już auto w miarę precyzyjna. Miałem problem z poduszką skrzyni, która pewnej zimowej nocy postanowiła się oberwać. Dojechałem na III biegu do mechanika i po naprawie bez problemów jeździłem autem prawie rok
W moim odczuciu zawieszenie twardsze niż w autach kompaktowych u konkurencji
Duże powierzchnie przeszklone, duża tylna szyba, zapewniająca niezłą widoczność
Wszystko na swoim miejscu ;)
Klimatyzacja całkiem wydajna, ogrzewanie nie dawało rady przy dużych mrozach - wydaje mi się, że z powodu małego silnika
Auto 3-drzwiowe, dlatego wsiadanie na tył było nieco uciążliwe. Duży otwór załadunkowy bagażnika (jednak sam bagażnik niewielki)
Auto kompaktowe z końca XX wieku, dlatego nie jest jakoś przesadnie wyciszone. Z drugiej strony przyjemny dźwięk silnika na wysokich obrotach może się podobać ;)
Niewielki silnik zmusza do częstych redukcji podczas wyprzedzania. Spalanie porównywalne z innymi autami tej wielkości. Nie instalowałem LPG bo się nie opłacało. Części odrobinę droższe niż u \"niemców\", np. łożyska tylne - wymiana razem z piastą
Stosunek cena/jakość podobny jak w przypadku innych kompaktó w wieku ok. 15 lat
Moje auto miało prawie 15 lat dlatego co jakiś czas trzeba było wymieniać jakieś drobiazgi. Z moich obserwacji, częstą usterką obarczony jest opornik dmuchawy, przez co \"traci\" się biegi dmuchawy (u mnie po zakupie nie działały 2 i 4 bieg dmuchawy) a także pada mechanizm wycieraczek, w którym wyrabiają się plastikowe elementy łączące cięgna
Poza oberwaną łapą skrzyni biegów nie miałem z Almerą żadnych poważniejszych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 S,GX,LX 75KM 55kW [l/100km]

6,8