Ocena kierowcy - Nissan Almera I Hatchback

marroni, 18 lat temu
Rok produkcji 1998
Nissan Almera I Hatchback 1.6 99KM 73kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
troche brakuje adrenaliny podczas jazdy , jak np. w hondzie, ale jak ktos spokojny to bardzo OK
silnik.6 bardzo elastyczny ,długie przełożenia, bardzo dobra dynamika, na 5-tce bardzo lekko przyspiesza, nie trzeba redukowac przy wyprzedzaniu,nie bierze oleju,porządny japończyk
polecam olej syntetyczny, chodzi wtedy lekko zima i latem, zmiana sprzęgła po 180kkm
jak na ten rodzaj zawieszenia :belka skretna z tyłu to jest znakomicie, chociaż na łukach ok. 140 km/h z noga na gazie zaczyna pływać, no i troche twarde na nasze drogi
widoczność jest OK
ergonomia jest słaba, małe "ciasne" przełączniki, oprócz schowka pasażera-ktory jest duży, reszta to porazka, plastiki i tapicerka tandeta
nie mam zastrzeżeń
jeżdżę sam, jest wygodnie, miejsca dość, fotele twarde, nie łamia sie, nie zapadają, nie męczace, po długiej trasie nie jestem zmęczony,
cichszy od hondy ,głośniejszy od VW
znakomite spalanie, naprawde małe,
żeby była lepsza ergonomia, lepsze materiały wykończeniowe to by było super a tak to tylko dobrze
w starszych autach trzeba poprawić uszczelnienie podszybia, wyczyścic przepustnicę, wyregulowac obroty, najwiekszy problem to rdza, podwozie, progi, tylna klapa
180 000 przebiegu w Polsce i całkowicie oryginalne zawieszenie, autko nie do zaj......nia, zmieniłem tylko sprzegło,tarcze i klocki, no i rdza

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 99KM 73kW [l/100km]

6,8