Ocena kierowcy - Nissan Almera I Sedan

lu007@interia.pl, 20 lat temu
Rok produkcji 1997
Nissan Almera I Sedan 1.4 87KM 64kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
To na prawdę fantastyczny samochód, nie jest tani w utrzymaniu (ASO), ale odpłaca się niezawodną współpracą. W mojej wersji brakuje mi trochę elektroniki (abs, el szyby, klima etc). Polecam.
jak na 87KM zbiera się bardzo przyzwoicie. Drugie życie powyżej 3500 obr.
Mimo ponad 200 tys km biegi wchodzą lekko. Problemy z wrzuceniem biegu są bardzo rzadkie i dotyczą tylko jedynki.
Na ostatnim badaniu technicznym po ok. 180000km komentarz był taki: układ jezdny jak nowy...
Bez rewelacji. Raz na 90 tys km psują się wycieraczki (wyrabia się plastykowa przekładnia). Oczywiście w największym deszczu...
Moja wersja nie ma nic - bez centralnego, wspomagania, szyby na korbę itp. Trochę to razi w czasach gdy automatyczna klima to prawie standard. Natomiast fotele są wygodne - tak z przodu jak i z tyłu. Po 500km jazdy bez przerwy tyłek nie odpada.
Jest ok. Po przekroczeniu magicznych 200 tys km jakby słabiej się ogrzewaniu i wentylacji chciało działać... Od zawsze w deszczowe dni szyby parowały po ponownym ruszeniu z postoju. Dziwne.
Jest doskonale jak na klasę kompaktów. Fotele wygodne. (patrz pkt 5). Bagażnik zacny. trochę mały "wlot" i przeszkadzają prowadnice klapy bagażnika wchodzące do wnętrza. Ale nawet po urodzeniu się dziecka dało radę zapakować się w 2 osoby dorosłe + dziecko + wózek + góra betów.
Powyżej 120km/h huczy niemiłosiernie w kabinie. Ale da się wytrzymać :)
Bez rewelacji. Ale i też mam ciężką nogę. Trasa: 6.8, miasto 8.5, średnio 7.2. Przy moich przebiegach przeglądy w ASO 2x w roku. koszt roczny ok 2x1000pln (zawsze się coś znajdzie). Części ku... drogie. Głupia pastykowa spinka do uszczelki pod oknem to 20pln.
Bardzo dobry stosunek. Reszta info wyżej.
Na 210 tys km zdarzyły sie 3 drobiazgi: wspomniane wycieraczki (co 90 tys km). raz padł spryskiwacz przedniej szyby i raz zacięła się klapa silnika.
Poważnych usterek nie doświadczyłem żadnych. Samochód zawsze zapalał za pierwszym razem. Nigdy nie rozkraczył się na trasie.
Nissan Almera I Sedan