Ocena kierowcy - Nissan Almera I Sedan

elvis, 19 lat temu
Rok produkcji 1998
Nissan Almera I Sedan 1.4 87KM 64kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
polecam - ale nie przerabiajcie na gaz - oszczednosci mogą nie pokryć wydatków, chyba ze dużo jeździcie i nie dbacie o samochód
Nie jest to wyścigówka ale do spokojnej jazdy wystarcza aż nad to - LPG trochę go jeszcze spowolniło ale do rozsądnej jazdy wystarcza, usterkowość znikoma, nie bierze oleju, ale na gaz nie warto przerabiać (mogą być problemy z jazda na benzynie)
Kiedyś kiepsko wchodził 2 bieg ale w serwisie usunęli usterkę - PS.w ASO nie jest zbyt tanio (ja mam duże upusty) ale za to naprawdę solidnie - jestem bardzo zadowolony i wiem ze po przegladzie z samochodem jest wszystko OK (ASO Łomianki k. W-wy)polecam
Zawieszenie jest komfortowe, bezpieczne, o poślizg bardzo trudno, za to hamowanie bez ABSu nie należy do przyjemnych,
Jak to w sedanie - prawie znikoma, kiedyś o malo nie wjechałem w latarnie bo schowała mi sie za szeroki slupek, pare milimetrów i bylo by BUM, na parkingu trzeba uważać
Wnetrze wygodne, przyciski rozmieszczone intuicyjnie, fotele trzeba odpowiednio ustawić, dawniej długie podróże były niezbyt wygodne, wystarczyło pochylenie fotela do przodu i jest OK, aha fotele troche za małe jakby krojone na małych japończyków
Brak klimy daje sie we znaki, po za tym wentylacja ok, ogrzewanie też, może troche za bardzo sumi ale jak sie muzykę właczy nie slychać
Małe fotele ale dla przecietnych ludzi wystarczą, z tylu siedzi sie dobrze, z przodu oczywiście też, przestrzeń to również bagażnik - w 5 osób na miesiąc do szwecji na wakacje i wszystko sie zmieściło, minus to wnikające zawiasy które gniotą bagaże
Do 100-120 km/h jest OK wyżej już męczy głośny hałas silnika powietrza, wtedy przydaje sie radio, trochę stuków przy nierównościach
spalanie dość niskie ale przy ekonomicznej jeździe, koszty ASO wysokie ale za to solidnie robią - ja jestem b. zadowolony ASO Łomianki, cześci zadko sie psują
samochód drogi ale jakosć jeszcze wyższa - ma już 7 lat i nie mial żadnej powazniej awarii - poza usterkami "gazowymi"
Czasem psują sie silowniki zamków, żarówki sie przepalają ale sż to sporadyczne problemy
Nie warto przerabiać na gaz, bez tego awaryjność byla by chyba znikoma, a tak gaz zepsół sonde lambda, osie wycieraczek, za to teraz jest oszczżdnie

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 87KM 64kW [l/100km]

6,9