Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Jacek, 15 lat temu
Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2004
Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.5 QG to dobra i bezawaryjna jednostka. Jest szczelna i dobrze współpracuje z instalacjami LPG.
Od czasu przejęcia Nissana przez Renault jakość wykonania samochodów tej marki pogorszyła się. To opinia nie tylko moja, ale i znajomych którzy użytkują Nissany. Sprzedałem go i kupiłem coś zupełnie innego. Teraz jestem bardzo zadowolony z komfortu i ilości miejsca w środku.
Nie za głośny, ale przy wyprzedaniu potrzebuje wysokich obrotów i wtedy robi się hałas zniechęcający do dalszego zwiększania obrotów. Przy przebiegu 15 tyś założyłem inst. LPG sekwencyjną Tartarini. Początkowo były kłopoty z dławieniem się silnika przy przyspieszaniu. Po wymianie dysz problemy skończyły się. Spadek mocy na gazie nieodczuwalny, zużycie LPG ok. 10 litrów/100km.
Bezproblemowa, skoki lewarka krótkie, biegi wchodzą pewnie, z lekkim, przyjemnym oporem.
Bardzo dobre prowadzenie na drogach o dobrej nawierzchni. W poskich realiach stanowczo zbyt twardy. Na kiepskich miejskich ulicach trzeba uważać, bo można sobie skaleczyć język.
Bez zastrzeżeń.
Jak w "japończyku" - OK.
Wydaje mi się, że manualna klimatyzacja w tym modelu ma zbyt małą wydajność. Ogrzewanie szybkie i skuteczne. W wilgotne dni szybko zaparowują szyby.
Dla kierowcy OK. Mam 185cm i za mną ciężko zmieścić się dorosłej osobie (mało miejsca na nogi).
Może być.
Jak w podobnych autach konkurencji. Jazda na gazie bezproblemowa (instalacja sekwencyjna) pod warunkiem regularnych przeglądow.
Zbyt drogi jak na to co oferuje. Dzisiaj mniejsze samochody są szybsze, ekonomiczniejsze i mają więcej miejsca dla pasażerów oraz bagażu. Nie polecam.
To już nie prawdziwy "japończyk". Na gwarancji wymieniono boczki drzwi bo schodziło obicie materiałowe, reflektory przednie, tylne (zaparowywały), gałkę zmiany biegów (brzęczała w czasie jazdy), pompę paliwa. Rozpadła się kratka nawiewu powietrza do kabiny. Samochód skrzypi "to tu, a to tam".
Nigdy nie stanął mi w drodze i jestem mu za to wdzięczny.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

7,9