Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Adam, 13 lat temu
Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Ogrzewanie - błyskawicznie się nagrzewa.
Układ hamulcowy : Trzymające zaciski kół przednich !
Układ elektryczny : Wypalające się odbłyśniki reflektorów
Przeniesienie napędu : Łożyska wałków skrzyni biegów
Ocena końcowa nie jest średnią ocen cząstkowych. Przez sympatię i wygląd auta daję 5. Jestem zadowolony z autka.
Silnik w porządku, jednak bez rewelacji. Brakuje mu trochę mocy, mógłby być lepiej wyciszony. Bierze też trochę oleju, ok. 0,5l na 1000km.
Na pewno trzeba się do niej przyzwyczaić, czasem ciężko wrzucić jedynkę. Po wymianie łożysk na wałkach skrzynie biegów - OK
Układ jezdny wydaje się być dobry, jednak trochę zbyt twardy (szczególnie tył). Układ kierowniczy precyzyjny, jednak czy nie zbyt precyzyjny? Zdecydowanie trzeba bardzo uważać w trasie. Brakuje systemu wyłączającego wspomaganie przy dużych prędkościach.
Dobra widoczność w każdym kierunku, troszkę przeszkadzają przednie słupki, ale to chyba normalne.
I tutaj nie mogę dać 5, gdyż dziwi mnie krok w tył względem wersji sprzed liftingu, np. brak schowka przy dźwigni zmiany biegów, na konsoli środkowej, radioodtwarzacz mechaniczne zamiast miękkiego sterowania, zastąpienie pokrętła głośności, mało wygodnymi przyciskami.
Bardzo dobre ogrzewanie i klimatyzacja (po dobiciu miałem usterkę rozszczelnienie układu, jednak udało się naprawić).
Doskonale z przodu, przeciętnie z tyłu...
To nie jest mocna strona almery. Najgorsze są chyba uszczelki drzwiowe.
Jak na gaz jest OK, około 9l/100. Łańcuch rozrządu powinien ograniczyć koszty, ceny części w ASO wysokie, ale to żaden ewenement na tle innych marek.
Ceny aut są atrakcyjne.
Niestety francuskie komponenty dają się we znaki. Dla przykładu: ramię tylnej wycieraczki, wężyk spryskiwacza tylnego, żarówka kierunku nawiewu, drzwi tylne czasem nie chcą się zatrzasnąć. Usterki udało się usunąć praktycznie bezkosztowo...
Największy kłopot miałem z zapieczonymi zaciskami kół, mam nadzieję że problem już za mną. Poza tym reflektory... Niestety poprzedni właściciel o to nie zadbał, a obecnie akcja serwisowa nie obowiązuje. Skrzynia biegów - niezbędna była pilna wymiana łożysk

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

8,9