Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

Nissan Almera II Hatchback 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Układ hamulcowy
Ogólnie japońska technologia... co tu duzo gadać, silnik niezawodny , skrzynia biegów porażka jak z elektryką..... Blacha? Lakier często odejdzie ale nic zlego przez dlugi czas sie nie zdarzy . Progi najwieksza bolaczka. Rdza bardzo lubi ten samochod od spodu. Belki,podłoga,proga,łączniki takie rzeczy najbardziej.
Nic do zarzucenia. Silnik pracuje ładnie spokojnie. Nie jest to demon prędkości ale ma co pokazać. Bardzo mało awaaryjny. Poza wymiana filtrów i olejów to tam nie zaglądałem . Jesli moge tutaj doopisac jedna denerwujacą sprawe - jest przepustnica. Strasznie falują obroty. Nie ma co robic, zadna dlugo nie bedzie współpracowac. Olej? no tu naprawde jest okej, mimo jazdy czsem miedzy 3-4 tys obrotow naprawde nie pobiera.
TUTAJ JEST PORAŻKA Nie wiem sobie myslał producent ale skrzynia jest ZALOSNA . Synchronizatory zuzywaja sie strasznie. Biegi wchodzą strasznie. No w krotkim zdaniu nie da sie opisac tego jak bardzo jest to żle wykonane. Auto z przebiegiem 150000 tyś i skrzynia do wymiany.
Jak na lekki samochód nie jest żle , twarde zawieszenie ale płynie sie prowadzi. Mimo bardzo dobrego wspomagania skręt kół jest dosyc mały.
RDZA RDZA RDZA, opisałem to powyzej . Norma w japonskich autach.
Przód ,bok okej, Lusterka bardzo dobre, wszysko ładnie widac. MINUS belki troche przeszkadzają
Nie jest zle , spalanie w miescie okolo 9 na klimie, miasto 7 , przy normalnej jezdze naprawde nie ma na co narzekac
Bez zastrzeżeń , Ogrzewanie super sprawa, chwilka i ciepło nawet na mrozie -10, Klimatyzacja jak najbardziej zasługuje na uznanie, chłodzi az miło. Nie miałem z tym zadnych problemow.
Jak na auto miejskie jest bardzo duzo miejsca,dla kierowcy ogrom jak i dla pasazera, z tyłu naprawde mile zaskoczony . Jeśli chodzi o bagażnik...zakupy ,skrzynka,torby nie ma sprawy.
Jak na taki samochod naprawde mozna to pochwalić. Silnika nie slychac za bardzo ,wnetrze lekko wyciszone w dzwiach.
Rzeczy mechaniczne ,przecietnie, jesli chodzi o zewnetrzne rzeczy no trohce drogo. Ale dla przeciętnej osoby naprawde nie jest tragedia.
Tu zalezy, wszystko od danego kompletu .Ja osobiscie miałem pecha. Trafiłem na egzeplarz ktory był bardzo w złym stanie. Jeśli znajdziemy Almerke zadbana w cenie około 6-7 tys naprawde można byc mile zaskoczony z jazdy tym samochodem.
Pierdół dużo , bardzo natretnie psja sie ele,szyby ( najprawdopodobniej kostki) Łatwo przepalają sie lampki na interfejsie. UWAGA Uwazac przy zakupie na radio! Sprawdzic czy działa poprawnie wysuwarka płyt itp, koszt spory do naprawy...
Mechaniczne no skrzynia to jest nawjiekszy minus tego samochodu. NIe opłaca sie wymieac samych synchronizatorów warto wymienic wszystko . Przepustnica ,Katalizator lbuia platać figle. Siłowniki tył oraz Hamulec reczny wadliwy sprzet. Reszta wedlug mnie ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

8,1