Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

WOJ_t, 14 lat temu
Rok produkcji 2002
Nissan Almera II Hatchback 1.5 90KM 66kW 2000-2004 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : pomimo głośnej pracy pozwalało na szybkie i pewne pokonywanie zakrętów (nigdy nie miałem sytuacji podbramkowej)
Zawieszenie : wybiło się wszystko co mogło 80kkm i powoli zbliżał się remont
Układ hamulcowy : problemy z zaciskami z przodu i blokujące się klocki z tyłu (nawet po wymianie)
Inne : słabe plastki i złe spasowanie (miejsca mocowanie paneli drzwi z uchwytem do zamykania wymagału kliejenia)
jak za te piniądze jakość elementów jezdnych dobra, cała resta leży. Można lepiej ulokować pieniądze. Jaka przyjemność z jazdy autem za 25000zł które trzeszczy jak polonez i pzyspiesza z jękiem podobnym do wycia z bólu.
całkiem ekonomiczny, ale dynamika słąba, na autostradzie przy wączonej klimie duże spalanie i hałas. Zawsze gotowy do drogi (najmocniejszy punkt auta)
wyje na wysokich obrotach, szybko zużywające się elementy wpływają na płynność zmian biegów
trzyma się jak przyklejony, teraz mam scenica i jeżdżąc po staremu kilka razy nie zmieściłem się w zakręcie. Zawieszenie twarde i głośne (koszty napraw wysokie)
cofać trzeba na wyczucie, pozostałe płaszczyzny ok,
jest kilka schowków, pochwała za ten nad radiem. pomimo niskich foletli dobra pozycja za kierownicą (zdarzyło się jechać 8godz bez przerwy i jakoś to zniosłem).
klima małowydajna, w ciepłe dni musiała działać pełną mocą (nawet po napełnieniu), słabe opróżnianie parownika od klimy z wody (byłem z tym naet na serwisie) powoduje nieprzyjemny zapach
miejca wystarczy nawet dla 4 dorosłych i bagażu (w rozdsądnej ilości) pasażerowie z tłu nie cieszą się jednak przesadnym komfortem. bagażnik nie jest największy
i to jest słaby punkt auta. słychać wszystko - szum powietrza, opon, silnik, skrzynię biegów, a nwet plastiki wykończeniowe dokłądają swoje 5groszy. wszechobecny hałas, chociaż do 90km/h jest jeszcze dobrze, to powyżej 110 km/h trzeba podnosić głos.
naprawy drogie, koszt części wysoki jak na auto tej klasy. Notoryczne prolemy z łożyskami kół przednich (dopiero najdroższa pozycja na rynku załawiła sprawę), słabe el ukłądu hamulcowego (konieczność wymiany zacisków z przdu-przy 75kkm), horendalny koszt łożyska do koła tylnego (na szczęście nie musiałem wymieniać). co do paliwa było ok żadnych przykrych niespodzianek, spalanie w granicach normy (bliżej górnej granicy)
teraz wolałbym kupić starsze auto ale lepiej wykonane.
autko pomimo tego że się zaskakująco szybko zużywało jeżdziło dzielnie, nigdy nie stanąłem w trasie
serwisowałe wg zaleceń producenta, więc zawsze było gotowe do drogi

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 90KM 66kW [l/100km]

6,9