Ocena kierowcy - Nissan Almera II Hatchback

rysiek_, 17 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Hatchback 1.8 16V 116KM 85kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Ogólnie auto nie zachwyca jakością wykończenia i wyciszeniem (początkowo byłem na nie za to zły i nawet je mocno objechałem jakies 2 lata temu tutaj). Ale po 74000 km przebiegu w zasadzie komfort się nie pogorszył, auto po usunięciu drobnych usterek jeździ podobnie do nowego. Plastiki czasem stukną ale od nowości tak samo, do dźwięków z komory silnika się przyzwyczaiłem, a nawet polubiłem tan agresywny ryk przy ostrym przyspieszaniu.
Akurat do tego samochodu, początkowo nie byłem zachwycony ale teraz po takim przebiegu i w porównaniu z konkurencją nie ma co narzekać. Dobrze się kręci ale i od dołu da się jeździć - jeżeli skusimy się na częste wkręcanie to pali dosyć dużo.
Jest OK. Dobre zestopnowanie do energicznej jazdy po mieście. Na trasę brakuje 6-tki i to bardzo. Silnik spokojnie daje radę od 80 km/h na 5-tce ale za to powyżej 120-130 na trasie zaczyna b. dużo palić. Miałem kiedyś wycieczkę (na benzynie jeszcze) Warszawa-Szczecin-Warszawa - w jedną stronę jadąc z żoną, dzieckiem i bambetlami wlokłem się razem z tirami i średnie spalanie wyszło 6.5 l/100km, jak wracałem pojechałem przez autostradę pod Poznaniem i jakoś tak docisnąłem, że średnie spalanie wyszło 8.5.
Dobrze trzyma się drogi. Początkowo wydawało mi się, że jest za sztywny i niewygodny ale to była wina fabrycznych bridgestonów, które wołają o pomstę do nieba - po zmianie opon jest nieźle. Na trasie podczas szybkiej jazdy samochód prowadzi się pewnie i jest wrażenie jakby było większe.
Po wymianie reflektorów na gwarancji jest OK. Byłoby doskonale ale niestety brak podgrzewanych lusterek w deszczowe dni przeszkadza.
Biorąc pod uwagę, że to kompakt daję 5. Wszystko pod ręką, tak jak lubię.
OK. Trochę za glośna wentylacja na mocniejszych ustawieniach.
To jest kompakt w wersji hatchback, więc nie ma co się spodziewać cudów ale ja się dobrze czuję. Trochę gorzej ma żona na miejscu pasażera jak za nią ustawimy fotelik dla dziecka (taki półleżący, bo dla starszego dzieciaka już siedzącego jest OK).
Tu niestety słabo. A raczej przeciętnie - po nissanie spodziewałem się lepszego wyciszenia i trochę się zawiodłem szczególnie podczas deszczu jest głośno i nieprzyjemnie. Przy większych prędkościach na trasie aż ciężko rozmawiać. Właśnie pod wpływem tego rozczarowania wysmarowałem trochę krzywdzący komentarz 2 lata temu.
Pali różnie. Na trasie okazuje się, że 5-tka jest dynamiczna ale samochód trzymamy na wysokich obrotach i jak ktoś lubi jeździć powyżej 110 km/h to i spali więcej. Trasa 6.5 - 8.5 l/100km. Miasto 8.5 - 10.5 (przy srogiej zimie). To na benzynie. Na gazie 10.5 - 12 litrów w mieście na trasie nie liczyłem, bo zawsze tankuję gaz i benzynę do oporu i jadę benzynie jak się gaz skończy.
Myślę, że dałoby się kupić lepsze auto ale za trochę większe pieniądze. Więc w tej kategorii wypada mimo wszystko dobrze.
Niestety nie jest t o juz nissan. Ale bez przesady da się jeździć. A to lampka nawali, reflektory parują itp.
Wadliwe reflektory wymienione po cięzkich bojach w ASO ale nowe jek na razie świecą OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,2