Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Almera II Sedan 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : bezawaryjność
nie zamieniłabym tego auta na inne, aż boję się co będzie jak zacznie się \"starzeć\" :(. i jeszcze jedno. auto jest z 2001 roku, a nie z 2002, ale nie chce się wbić ten rocznik...
silnik faktycznie trochę głośny przy wyższych obrotach, ale staram się jeździć poniżej 2tys i wtedy jest ok. na trasie nieco gorzej, mógłby być lepiej wyciszony.
biegi wchodzą bez najmniejszego problemu. czasami muszę wysprzęglić żeby wrzucić wsteczny, ale to akurat nie problem.
auto samo się prowadzi. regauje na każdy ruch kierownicą. na trasie bardzo dobrze trzyma się drogi. co do zawieszenia to jest twarde jak w wozie drabiniastym, ale to ma swoje plusy. auto jest z końca 2001r i zawueszenie jest w bardzo dobrym stanie. nic nie było robione.
ogólnie bardzo dobra, ale czasami prawy przedni słupek przesłania mi nieco widoczność.
szybko się nagrzewa i ładnie trzyma temperaturę. z klimatyzacją podobnie.
w tej kwestii tak średnio. jeśli z przodu siedzi ktoś wysoki to z tyłu jest dość mało miejsca. my jeździmy we trójkę (z dzieckiem), mąż ma 1,97 i córka musi siedzieć za mną żeby był wszystkim wygodnie. w porównaniu do megane II ma mniej miejsca w środku.
tak jak pisałam powyżej. dość głośna praca przy obrotach ok 3tys. na trasie też pokazuje, że można było w tym temacie popracować.
mamy silnik 1,5 benzynę, ale z gazem sekwencyjnym. zbiornik gazu (jazda w gdańsku, gdzie jeździ się przeważnie w korkach) starcza na 300km, czyli wychodzi ok 10L/100km. na benzynie ok 8. przeglądy teraz dość tanie bo auto po gwarancji. naprawy? trudno powiedzięć ponieważ jedyne co robię to wymieniam olej i inne płyny. ostatnio wymieniłam wszystkie paski, zapłaciłam ok 140zł. klocki hamulcowe wymieniałam raz, ale nie pamiętam ceny, było to ok 4 lat temu.
nic nie nawaliło
tu podobnie. miała jedynie lakierowane elementy przy klapie bagażnika, naprawa gwarancyjna po dwóch latach użytkowania.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

8,7