Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

Heath jarecki_m@gazeta.pl, 19 lat temu
Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2004
Nissan Almera II Sedan 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
niezłe autko, idealne do długich podróży. Doskonałe hamulce i prowadzenie. silnik mógły być dynamiczniejszy. Jak na razie nic się nie psuje i oby tak dalej!
Silnik warczy niczym w starej nubirze i jest dynamiczny dopiero ... na 5 tym biegu! Co prawda nie jest tragicznie, ale na niższych biegach jeżeli chcesz się pościgać, to jedyna rada na obudzenie tego samochodu to pedał w podłogę. W porównaniu z fabią (100 KM) i focusem, nissan jest ciut mułowaty.
Na początku nie mogłem się przyzwyczaić, biegi zmienia się dość dziwnie, jakby były luzy. Poza tym auto nie kręci się na wysokie obroty, trzeba szybko zmieniać biegi.
Nie jest źle, auto prowadzi się naprawdę dobrze. Ale w tej klasie i tak niedoścignionym ideałem jest Focus.
bez uwag
bez sensu umieszczono podłokietnik - jest za bardzo wysuniety do tyłu i służy wyłącznie jako schowek - w dodatku bez popielniczki z tyłu (jest tylko zaślepka).
bez rewelacji. brakuje mi nawiewu na tylną szybę (jak np. w lanosie) i nie ma ogrzewanej szyby z przodu.
z przodu bez zarzutu, natomiast tył bez rewelacji - przydałoby się trochę więcej miejsca.
Nie oszukujmy się - na dolnych biegach silnik warczy - a nie jest to bynajmniej rasowy ryk, i zawieszenie tylnie stuka. Przy następnym modelu nissan ma się gdzie wykazać.
Spalanie przeciętne tj. ok. 7 - 8 l/100. Deklarowanej liczby 6/100 w trasie nie udało mi się osiągnąć.
Za cenę oferowaną w październiku nie było tak wyposarzonego auta (98 KM, wersja Visia+) oprócz almery! To była super okazja !!
jak dotąd (5 tys km) nie miałem żadnych problemów. zaskoczyły mnie tylko zaparowane klosze lamp
brak usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]