Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

chokai, 18 lat temu
Silnik 1.5 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Sedan 1.5 16V 98KM 72kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Bardzo dobry i niezawodny samochód. Atrakcyjny dynamiczny wygląd, taki dla dwóch osób lub małej rodziny. Większa potrzebować będzie większego bagażnika. Minus za spore spalanie.
Głośny przy wyższych obrotach, słabe wyciszenie i nie podoba mi się jego warkot jak mocniej docisnę gaz. Przyspiesza sprawnie (na początku po przesiadce z Mondeo kombi 1.8 byłem bardzo mile zaskoczony), w trasie 130 km/h utrzymuje z łatwością, lubi wysokie obroty i wtedy dobrze ciągnie.
Bardzo delikatna i mięciutka, biegi wchodzą bez najmniejszych oporów.
Jak dla mnie trochę za twardy, czuje się każdą dziurę i wertep. Przy wchodzeniu w zakręty na nierównościach odczuwam nieprzyjemne odrywanie od podłoża. Wydaje mi się, że za bardzo wychyla się na zakrętach.
Nie mam uwag, duże lusterka boczne. Kiepskie wycieraczki, niby nówki a tworzą film na szybie.
Za twarde przełączniki wycieraczki.Schowek pod radiem nieprzydatny, bo przy gwałtowniejszym przyśpieszeniu wszystko z niego wylatuje. Szkoda, że fotel kierowcy nie ma regulacji na wysokość (jest tylko obniżanie-podnoszenie tylnej części siedziska co nie do końca załatwia sprawę). Radio nie zgłaśnia się automatycznie przy zwiększaniu prędkości. Twardy podłokietnik przy drzwiach (lubię prowadzić trzymając tu rękę), podłokietnik między siedzeniami prawie nieprzydatny - za krótki i twardy. Po trasie 250 km wysiada się bez zmęczenia.
Wszystko bez zarzutu, nie zaparowuje, wydajne wentylatory, może trochę głośne.
Jak na tę klasę bardzo dobrze. W nowej Corolli jest więcej miejsca z tyłu , ale Almera jest chyba mniejsza w ogóle. Bagażnik przyzwoity , oczywiście jak na te gabaryty.
Już pisałem - głośny silnik i świszczenie powietrza (od lusterek?). Nie podoba mi się to.
Samochód nieduży ale pali sporo. Byłem niemile zaskoczony po pierwszej wizycie na stacji , wyszło ok. 10 litrów po mieście, jeżdzę w miarę spokojnie, często dynamicznie przyspieszam. W jeździe mieszanej (500 km trasa + 250 km miasto) spalanie wyszło 8.1 litra, więc raczej sporo przy prędkościach 120 km/h (max 140 na krótkich odcinkach). Mój Mondeo palił tyle samo, ale to kupa żelastwa. Drogi serwis - za I-szy przegląd (wymiana oleju i filtrów) zapłaciłem około 700 zł.
Prawdę mówiąc nie wiem dokładnie ile kosztował, bo to była wygrana w loterii :) Bardzo dobre wyposażenie (ABS+EBD), radio z CD, klimatyzacja, elektryczne szyby, centralny zamek itepe. Nie ma elektrycznego ustawiania lusterek.
Uszczelka przy szybie kierowcy trochę się wcisnęła do środka. Na początku zaparowywały reflektory (teraz juz nie), od strony pasażera odstają boczki tapicerki. Aha, na saaamym początku nie chciał raz odpalić (tydzień po odebraniu z salonu) - okazało się że akumulator był trochę słaby i zablokował immobilizer, przyjechał facet , podłączył ładowarkę i od tamtej pory bezproblemowo, nawet po tygodniu stania na mrozie.
Zdziwiłbym się gdyby przy tym przebiegu coś było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 16V 98KM 72kW [l/100km]

8,3